SESTŘIHY: Toronto podlehlo Gudasově Floridě. Pavelski řádil, ale slaví Seattle

Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Hokejový útočník Joe Pavelski se stal ve věku 38 let a 295 dní nejstarším hráčem v historii NHL, který vstřelil v play off čtyři góly. Dallasu jeho branky nestačily a podlehl v úvodním utkání 2. kola doma Seattlu 4:5 v prodloužení. Florida s Radko Gudasem v sestavě vstoupila úspěšně do série s Torontem, na jehož ledě vyhrála 4:2.

Pavelski utrpěl v předchozím kole s Minnesotou hned v prvním utkání otřes mozku a do série už nezasáhl. Na led se ale vrátil po dvoutýdenní pauze ve velkém stylu. Už ve třetí minutě otevřel skóre střelou z pravého kruhu a tečí v čase 12:18 dostal Dallas do vedení 2:1. Seattle ještě v úvodní třetině otočil na 4:2, ale Pavelski ve třetí třetině snížil z dorážky a v 54. minutě baseballovým způsobem vyrovnal.

Seattle, který v úvodním kole zastavil obhájce Stanleyova poháru Colorado, vměstnal všechny branky v základní hrací době mezi 12. až 16. minutu. Postupně skórovali Jaden Schwartz, Justin Schultz, Oliver Bjorkstrand a Jordan Eberle. Prodloužení rozhodl Yanni Gourde v čase 72:23.

Florida si v úvodním kole vyšlápla na suveréna základní části a vyřadila Boston po obratu v sérii z 1:3. Herní pohodu si přenesla i do Toronta a nerozhodila ji ani ztráta dvougólového vedení, které zařídil Nick Cousins z dorážky a Sam Bennett ve 28. minutě tečí. Po jedenácti sekundách odpověděl Matthew Knies svým prvním gólem v NHL a na něj brzy navázal vyrovnávací trefou Michael Bunting.

V závěru druhé třetiny se ale prosadil ze sólového úniku Carter Verhaeghe, který rozhodl i sedmý duel v Bostonu. Výhru zpečetil v 53. minutě obránce Brandon Montour střelou od modré čáry a připsal si už šestý gól v letošním play off. Tři branky vítězů připravil Matthew Tkachuk.

Domácí: 28:09. Knies, 34:51. Bunting

Hosté: 09:25. Cousins, 27:58. Bennett, 37:47. Verhaeghe, 52:24. Montour

Domácí: Samsonov (Woll) – McCabe, Brodie, Rielly (A), Schenn, Giordano, Liljegren – Knies, Matthews, Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Bunting, O'Reilly, Acciari – Aston-Reese, Kämpf, Kerfoot.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.

Sutherland, Hanson – Barton, Pancich

Scotiabank Arena, Toronto

Domácí: 02:25. Pavelski, 12:18. Pavelski, 49:50. Pavelski, 53:23. Pavelski

Hosté: 11:25. Schwartz, 14:28. Schultz, 14:39. Bjorkstrand, 15:20. Eberle, 72:17. Gourde

Domácí: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Seguin (A), Hintz, J. Robertson – Pavelski, Domi, Marchment – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Dellandrea, Faksa, Glendening.

Hosté: Grubauer (M. Jones) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Soucy – Eberle (A), Beniers, Kartye – Geekie, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Sprong, Donato, Tanev.