Stavex

Dominik Mužátko zapsal svůj první hattrick za Paběnice, pokladník už připravuje účet!

1. květen 2023, 19:57

Paběnice – Pondělní státní svátek nabídl dohrávané střetnutí 18. kola okresního přeboru: Na hřiště podzimního mistra Sokola Paběnice zamířili fotbalisté Sokola Nové Dvory:

Paběnice – Nové Dvory 4:0 (1:0)

Hosté začali aktivně a bez respektu, jenže větší příležitosti si připravovali domácí. Už v 8. min. ve své první šanci Dom. Mužátko trefil jen nohu padajícího gólmana Štěpničky. Chvíli nato zahrozili i Novodvorští, když Zelený poslal trestný kop za obranu, ovšem Kosprd tečoval míč jen vedle domácí brány. To na druhé straně propadl míč k Dom. Mužátkovi, který mířil rovněž nepřesně, aby mu za chvíli poslal míč do další šance, leč paběnický útočník zakončit důrazněji nestihl. Ve 24. min. se už skóre měnilo, když po Špičákově centru za obranu Dom. Mužátko otevřel skóre – 1:0. Hezký fotbalový moment přinesla 33. min.: Jar. Vlach z trestného kopu napálil míč jen do břevna a Dom. Mužátko odražený míč dorazit nestihl. Hosté mohli srovnat ve 41. min., když domácím nesklapla ofsajdová past, ale Kosprdovi nevyšla koncovka podle jeho představ.

Skvělý nástup domácích do druhého poločasu prakticky rozhodl zápas: Ve 49. min. měl Váňa po přetaženém centru na zadní tyč a vráceném míči před sebou už jen prázdnou bránu – 2:0. Diváci tleskali pěkné fotbalové akci v 68. min.: Špičák přenesl hru na Tyleho, jehož centr Dom. Mužátko před gólmanem chytře tečoval a přehodil ho – 3:0! Neuběhly ani dvě minuty a Dominik Mužátko zkompletoval svůj hattrick – 4:0! V 75. min. po faulu gólmana Štěpničky na Dom. Mužátka zahrávali domácí pokutový kop, ovšem novodvorský brankář střelu Čápa vystihl, a tak už se na skóre nic nezměnilo.

„Za výsledek jsme rádi,“ předeslal paběnický trenér Jaroslav Vlach. „Nové Dvory hrály v prvním poločase celkem dobře,“ upozornil a pokračoval: „Zbytečně jsme nakopávali míče, které nám vítr bral. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a ve druhé půli jsme nastoupili dobře, dobře kombinovali. Vyhráli jsme zaslouženě.“ Třemi góly se prezentoval Dominik Mužátko, pro kterého šlo o první hattrick v paběnickém dresu. „Určitě ho to něco bude stát, taky mu něco řeknu k tomu svléknutému dresu,“ smál se kouč a dodal: „Náš pokladník si na něm dnes trochu smlsne.“

Hosté začali v Paběnicích dobře, ovšem góly dávali domácí. „Hráli jsme dobře, byla znát kvalita Paběnic. Myslím, že si postup zaslouží jako nejlepší okresní tým,“ uznal trenér Sokola Nové Dvory Jan Kokeš. „My jsme dělali, co jsme mohli. Také na nás bylo znát sobotní derby v Církvici, které jsme naprosto nezvládli. Třítýdenní pauza byla dlouhá a podepsala se na nás,“ připomněl a dodal: „Dnes už jsme to nezvrátili, kluci byli bolaví. Mrzí mě, že nám tam napadaly dva slepené góly, ale nedá se nic dělat.“ Dva zápasy v průběhu víkendu sehrají Nové Dvory i za týden: V Malešově a v pondělí ve Zruči nad Sázavou. „Tam to musíme urvat, musíme bodovat!“ prohlásil nakonec Jan Kokeš.

Branky: 24., 68., 70. Dom. Mužátko, 49. Váňa. Rozhodčí: Uher – Procházka, Mucha. ŽK: Čáp, Březina, Dom. Mužátko – Zelený, Kosprd, A. Kokeš. Diváků: 80. Paběnice: T. Výborný – Čáp, M. Svoboda, Jar. Vlach, Březina – Kracík (90. Jiří Vlach), M. Votava, Váňa, Tyle (74. Záhrobský) – Dom. Mužátko (78. Lacman, Jak. Špičák (81. Sochr). Trenér Jaroslav Vlach. Nové Dvory: Štěpnička – Klement, J. Rejthárek, Zelený, Nechanický – Marek, Beran (69. Yuzhaninov), A. Kokeš, Jenčík, Melezínek – Kosprd (69. M. Hruška). Trenér Jan Kokeš.