Review: Fulham - Manchester City. Haaland se opět zapsal mezi střelce a Citizens jdou do čela tabulky

Utkání 33. kola Premier League mezi Fulhamem a Manchesterem City ovládl druhý jmenovaný celek 2:1. Duel, který poslal Citizens do čela nejvyšší anglické soutěže, otevřel gólově již ve třetí minutě jubilejním 50. přesným zásahem v sezoně Erling Haaland. Nezastavitelný kanonýr zároveň svou 34. brankou v aktuálním ligovém ročníku vyrovnal dosavadní střelecký rekord Premier League, který drželi Alan Shearer a Andy Cole. The Cottagers sice následně vyrovnali, avšak utkání rozhodl parádní střelou ještě v první půli Julián Álvarez.

Fulham - Manchester City 1:2

Branky: 15. Vinícius - 3. Haaland z pen., 36. Álvarez

O favoritovi duelu nemohl nikdo pochybovat. Sky Blues totiž ztratili v lize body naposledy před více než dvěma měsíci a díky suverénní středeční výhře nad Arsenalem byli na nejlepší cestě ke třetímu titulu v řadě. S Chalupáři navíc drželi úctyhodnou šňůru 13 soutěžních vítězství, kterou započali už v roce 2012. Naopak výkony Fulhamu měly v závěru sezony spíše sestupnou tendenci. Z posledních osmi zápasů si domácí připsali hned šest porážek a ztratili reálnou šanci na pohárové příčky.

Vedení se bezprostředně po úvodním hvizdu ujali Citizens, když na sebe vzal Haaland exekuci pokutového kopu poté, co byl poslán k zemi ve vápně Álvarez. Norský kanonýr zachoval chladnou hlavu a střelou doprava rozvlnil síť za zády domácího gólmana. I přes výraznou převahu svěřenců Pepa Guardioly se z druhé branky radovali domácí. V 15. minutě se prosadil přesnou ranou z voleje Carlos Vinícius, jemuž míč hlavičkou sklepl Harry Wilson. Aktivnější Citizens se do vedení znovu dostali po půlhodině hry, kdy se z úctyhodné vzdálenosti prosadil do levé šibenice mistr světa z Kataru Álvarez.

Navýšit vedení mohl ve 47. minutě střelec úvodní branky. Haalanda našel přesně ve vápně Jack Grealish, jenže nejlepšímu střelci ligy parádně vystavil stopku brankář Bernd Leno. Další nepříjemná rána pro Fulham přišla v 59. minutě, kdy musel být po nepříjemném střetu převezen do nemocnice Andreas Pereira. I přes aktivní závěr a dlouhé osmiminutové nastavení se týmu ze západního Londýna nepodařilo zápas zvrátit.

Manchester City překvapení nepřipustil a díky výhře se opět přiblížil titulu. Další body se pokusí získat ve středu 3. května proti West Hamu, Fulham zavítá ve stejný den na Anfield.