• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Devatenáctka Táborska udolala Petřín gólem z 88. minuty. Čtvrtou výhru v řadě zařídil Jiří Šplíchal

Táborsko porazilo Petřín 3:2. , Autor: Josef Janda

Táborsko porazilo Petřín 3:2.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Fotbalisté Táborska U19 hostili v neděli dopoledne plzeňský Petřín a v cestě do středu tabulky potřebovali zvítězit. Hosté však udeřili jako první a důležitým gólem do šatny srovnával Svatek. Po hodině hry zahráli domácí excelentně standardku, na jejímž konci byl Jakub Mejta. Plzeňští srovnali v závěru z rohového kopu, rozuzlení zápasu ale přišlo v 88. minutě. Nejlépe se ve vápně Petřína zorientoval Jiří Šplíchal, který rozhodl povedenou střelou o vítězství Táborska 3:2. Domácí celek zvítězil už počtvrté v řadě a sérii bez prohry protáhl na sedm duelů. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Kamila Tobiáše opět doma na Soukeníku, ve čtvrtek 4. května hostí od 15.15 hodin Viktorku Žižkov.

FC Táborsko – SK Petřín Plzeň 3:2 (1:1), branky: 44. Svatek, 60. Mejta, 88. Šplíchal – 32. Hájek, 86. Trojan, rozhodčí Kotalík – Panský, Rychlík, ŽK (3-2): 52. Hornát, 64. Strašík, 85. Voriazidis – 38. Salák, 66. Treml, 80 diváků.

Táborsko: Mrzena – Hornát (55. Mejta), Kodad, Soukup, Plucar, Mahi (68. Fulei), Voriazidis, Strašík, Mára, Svatek, Šplíchal.

Petřín Plzeň: Petr – Kacerovský, Flachs, Salák, Hofman (68. Šiml), Hájek (68. Frank), Šmíd, Urbánek, Šedivý (86. Trojan), Treml, Rampa.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Táborska s Petřínem další podrobnosti.

Trenér Táborska Kamil Tobiáš promluví o důležitosti vyrovnání v závěru poločasu a prozradí, co vedlo k vítězství v závěru.

Obránce Táborska Jakub Mejta přiblíží důležitou situaci, kdy po standardce zvyšoval na 2:1. Byla skvěle sehraná akce nacvičeným signálem? A jaké pokyny měl jeho tým před druhou půlí, do které vstupoval za stavu 1:1?