Staněk na body ze sprintu v Baku nenavázal, v hlavním závodě byl osmnáctý

Český pilot Roman Staněk skončil sedmnáctý v hlavním závodě formule 2 v Baku a nenavázal na bodovanou osmou příčku ze sobotního sprintu. Devatenáctiletý jezdec týmu Trident ztratil na vítězného Brita Olivera Bearmana z Premy přes 42 sekund. Do čela šampionátu se dostal dnes třetí Francouz Théo Pourchaire z ART, který vystřídal Japonce Ajumua Iwasu.

Český závodník Roman Staněk.

Staněk získal v sobotním sprintu první letošní bod za osmé místo díky dodatečné penalizaci Francouze Isacka Hadjara. Po startu hlavního závodu se rodák z Valašského Meziříčí posunul z dvanácté na bodovanou desátou příčku, po zastávce v boxech ale postupně klesl až na osmnácté místo. Na této pozici závod dokončil a o příčku výše se dostal díky pozdější diskvalifikaci původně čtvrtého Francouze Victora Martinse.

Sedmnáctiletý Bearman slavil po triumfu ve sprintu double. Druhého Brazilce Enza Fittipaldiho porazil o 2,315 sekundy a posunul se v průběžném pořadí na čtvrtou příčku. Bez bodu skončil podruhé za sebou Iwasa, který po dnešním 12. místě přišel o vedení v šampionátu. Nový lídr Pourchaire vede o tři body (65) před Dánem Frederikem Vestim (62).

Šampionát vozů formule 2 pokračuje od 20. května v Imole.