Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Další stříbro a další dobré body pro tým Tomáš Enge SIM Racing

Friday, 28. 04. 2023 - 09:34, T. Szabosi

• Mercedes-Benz Virtual GP pokračovala 4. závodem v japonské Suzuce, Lukáš Přáda vybojoval další stříbrnou medaili
  • Tomáš Enge SIM Racing si upevnil 2. místo v hodnocení týmů

Okruh v japonské Suzuce hostil 4. podnik letošní sezóny Mercedes-Benz Virtual GP. Náročná trať byla pro závodníky obří výzvou a mnozí se dostali do problémů. To se naštěstí netýkalo dvojice týmu Tomáš Enge SIM Racing, která dokončila závod na 2. a 4. pozici.

Už v kvalifikaci však bylo zřejmé, že i tentokrát bude stáj Entropiq největším favoritem. Martin Kadlečík a Martin Sirotek obsadili první řadu, Mercedesy týmu Tomáš Enge SIM Racing se postavily do druhé startovní řady v pořadí Lukáš Přáda a Adam Pilo. Podle tohoto scénáře proběhl i start, po němž se vytvořila vedoucí čtveřice Kadlečík, Sirotek, Přáda a Pilo. Ta postupně odjížděla zbytku pole a opět potvrzovala svou letošní převahu. Postupem času však Lukáš Přáda začal stále více tlačit na druhý vůz Entropiqu a jeho touha po postupu vpřed byla brzy korunována úspěchem. Na trati zůstal o kolo déle než jeho soupeř a skvělou zastávkou v boxech se dokázal vrátit před něj. Pak už si jen hlídal 2. místo, na němž dojel do cíle o necelých 7 sekund za vítězným Kadlečíkem. Ten podtrhl suverénní výkon nejrychlejším kolem, čímž si z Japonska odvezl maximální bodový příděl. Adam Pilo si jel tentokrát svůj vlastní závod a 4. místem přispěl solidními body do hodnocení jezdců i týmů.

Lukáš Přáda: „Dnes se stalo hodně věcí, které přispěly k tomu, že jsme nedokázali zabojovat o vítězství. Trénink byl náročný, navíc Suzuka mi úplně nevyhovuje. V kvalifikaci se mi nepovedlo zajet jediné dobré kolo a v závodě měli soupeři mnohem lepší tempo, aniž by jim výrazněji odcházely pneumatiky. Tentokrát jsme na ně nestačili, takže určitě nemůžu být spokojen. Ztráta byla docela velká a budeme muset něco vymyslet, abychom ji stáhli.“

Adam Pilo: „Entropiq měl dnes extrémně dobré závodní tempo, klobouk dolů. Za sebe mohu říct, že i když tuhle trať mám rád a odjel jsem na ní spoustu kol, tak mi to dnes prostě nesedlo. Udělal jsem příliš mnoho chyb a bohužel mi ještě k tomu nevyhovovalo nastavení, na kterém jsme před závodem pracovali. Doufám, že příště to bude lepší.“

Průběžné pořadí: jezdci – 1. Martin Kadlečík (Entropiq) 141, 2. Lukáš Přáda (Tomáš Enge SIM Racing) 95, 3. Martin Sirotek (Entropiq) 84, 4. Adam Pilo (Tomáš Enge SIM Racing) 72, 5. Martin Nejedlík (Lenovo Legion) 55, 6. Tomáš Hora (Big Shock!) 54, týmy – 1. Entropiq 225, 2. Tomáš Enge SIM Racing 167, 3. Big Shock! 95, 4. Lenovo Legion 83, 5. JD simracing 73, 6. Alchemistr 43.