• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

V Borotíně se tentokrát z vítězství radovali hostující fotbalisté a domácí diváci

BOROTÍN – Po dvoutýdenním nedobrovolném půstu zapříčiněném nepřízní počasí se na Táborsku znovu naplno roztočila ruleta okresních fotbalových soutěží. Pět z celkových šesti sobotních střetnutí se odehrálo na scéně III. třídy. Zcela neplánovaně zavítal program 15. kola soutěže do Borotína, jehož reprezentanti se utkali s týmem HD2D. Ten byl v zápise o utkání veden jako domácí celek, ovšem po dohodě klubů se duel neuskutečnil na odlehčovacím hřišti v Malšicích, ale právě na borotínském pažitu. Slunečné počasí a štědrou porci fotbalu si i tak přišla užít téměř padesátka diváků, z nichž většina z nich odcházela po utkání spokojená s výhrou „hostů“ v poměru 4:2. Druhý tým tabulky sice už ve 3. minutě nabral jednogólové manko po nepohlídaném dlouhém autovém vhazování, už během následující půlhodiny však stihl skóre otočit ve svůj prospěch. Když pak stejně bleskově jako jejich protivník v první půli otevřeli Borotínští gólem dění ve druhém poločase, bylo zřejmé, že už si vítězství pohlídají. Ve zbytku utkání ještě oba týmy naservírovaly divákům po jedné brance a účet zápasu tím byl dovršený.

FC HD2D – Sokol Borotín 2:4 (1:2), branky: 3. Řeháček, 84. (pen.) Koudelka – 28. a 49. Kromka, 15. Vašíček, 80. P. Peclinovský, rozhodčí Pinc – A. Gura, T. Gura, ŽK (2-1): 66. Řeháček, 79. Ježek – 11. J. Peclinovský, 48 diváků, hráno v Borotíně.
HD2D: Greško – Nemrava, Tychtl, Řeháček, Dubský, Koudelka, Schwan, Klípa, Geleta, M. Boháč, Jansa, J. Boháč, Ježek, Zb. Novotný, Vávra.
Borotín: Kynčl – J. Peclinovský, Kulvajt, Chotovinský, Grznár, V. Novotný, Kromka, Fořt, Pinc, Vašíček, P. Peclinovský, Bouma, Zeman, T. Peclinovský.

Na stránkách středečního Táborska se v tradičně bohatém servisu z okresního fotbalu ohlédnou za utkáním kapitáni obou mužstev Václav Koudelka a Michal Kulvajt. Dozvíte se také, kdo tentokrát ovládl rubriky Tým kola a Hráč kola.