Úterý 7.5 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

• MUDr. Jan Hnízdil-Jak si udržet zdraví v nemocné společnosti - beseda

Úterý 7.5 18:00 - Velký sál Univerzity Tábor

Božetice dlouho sahaly po prvním jarním bodu, nakonec vyhrál favorit

BOŽETICE – Jen pár minut od prvního bodového zisku v jarní části dnes byli fotbalisté Božetic, kteří v rámci 19. kola nejnižší krajské soutěže I. B třídy, skupiny C přivítali druhé Sezimovo Ústí. Hosté chtějí ještě prohnat vedoucí Hradiště a poprat se o postup, ale zápas v Božeticích tomu vůbec neodpovídal. Hrálo se vyrovnané utkání a i domácí měli dost šancí zahrozit. Svěřenci trenéra Vladimíra Karmazína, který tentokrát vedl družstvo sám, protože druhý kouč Karel Janouch nabírá síly na dovolené, drželi naději na bodový zisk až do 81. minuty. To ale favoritovi přece jen vystřelil všechny body Dominik Šmíd – 0:1. Čekání Božetic na první jarní body tak trvá dál.

Božetice jsou aktuálně v tabulce desáté se ziskem 18 bodů, Sezimovo Ústí jich má 35 a je druhé o jediný bod za prvním Hradištěm, které dnes v Šamonicích porazilo Podolí II 4:3. Božetice jedou příští sobotu do Plané, Sezimovo Ústí přivítá předposlední Čimelice.

TJ Božetice – TJ Sokol Sezimovo Ústí 0:1

(0:0). Branka: 81. Šmíd. Rozhodčí: Novák – Pšenička, Rynda. ŽK: 3–3 (Kofroň, Zeman, L. Stejskal – Dmejchal, Doubek, Šmíd). Přihlíželo 50 diváků.