sobota 1.6 10:00 - Hrad Šelmberk Mladá Vožice

sobota 1.6 17:00 - Galerie Dragoun Písek

Vernisáž výstavy.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Rezerva Táborska dobývala branku Olešníka marně. Na Viktorii se trefil i David Lafata

Táborsko B padlo s Olešníkem 0:2. , Autor: Josef Janda

Táborsko B padlo s Olešníkem 0:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Fotbalisté Táborska B si v domácím utkání krajského přeboru zahráli v sobotu dopoledne konečně na hřišti s přírodní trávou, na posily z druholigového týmu museli ovšem zapomenout. Čistě rezervní tým hostil na táborském stadionu Viktoria celek Olešníka, v jehož základní sestavě nechyběl ani legendární David Lafata. Hosté předvedli svou kvalitu a dobrou hru v úvodním dějství podpořili vedoucím gólem po rohovém kopu, kdy se jako poslední dotkl balonu Robert Szó. Ve druhé půli měli míč na kopačkách domácí a snažili se s nepříznivým vývojem něco udělat, k nebezpečnému zakončení se ale dostávali málo. Do slušných šancí se dostal Radek Trantýr. Nejprve na balon v pěkné pozici nedosáhl a jednou orazítkoval i břevno Tomáškovy branky. V 64. minutě si vzal slovo střelec David Lafata. Táborští mu dali ve vápně až příliš času a prostoru a ostřílený útočník uklidil míč placírkou – 0:2.

Domácí si za aktivní hru aspoň jeden gól určitě zasloužili, nicméně poprvé v sezoně odcházeli z domácího hřiště bez vstřelené branky. V příštím kole zavítají svěřenci trenéra Miroslava Jelena do Protivína, kde se hraje v sobotu 29. dubna od 15 hodin.

FC Silon Táborsko B – FK Olešník 0:2 (0:1), branky: 23. Szó, 64. Lafata, rozhodčí Krčín – Votava, Albert, ŽK (2-2): 84. Ott, 85. Jansa – 71. Szó, 84. Vrážek, 85 diváků.

Táborsko B: Hňup – Pajer, Činčura (46. Švec), Alozie, Ott, Jansa, Pánek, Kupka (68. Chotovinský), Fišer, Neužil, Trantýr.

Olešník: P. Tomášek – Heller, Toth, Vojta, Miklík, Martinec (65. D. Tomášek), Szó, Vrážek, Nohava, Kalášek, Lafata.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Táborska B s Olešníkem další podrobnosti.

Trenér Táborska B Miroslav Jelen zmíní rozdíl mezi poločasy a ohlédne se za druhou brankou, při které dostal Lafata až příliš času a prostoru.

Útočník Olešníka Davida Lafata zhodnotí zápas, okomentuje svou trefu a zmíní, jaké má Olešník ve zbytku sezony ambice.