MENA Tour v Malajsii II – tři Češi skončili na prvních 12ti místech

799

MENA Tour, Malaysian Swing II, Desaru Coast, Malajsie
(18. – 120.4.2023, +6 hodin)

Finálové kolo zahájilo canon startem. Startovalo  ze všech osmnácti jamek v 8:00 místního času, tj. ve dvě hodiny ráno našeho času.
Všichni čeští hráči bez Cyrila Suka, který odstoupil se vešli do první poloviny výsledovky, z toho dva do 12. místa.
Nejvýše skončil Gordan Brixi. Finálové kolo došel s šesti birdie bez bogey, 66 ran a v turnaji skončil v Top 10 na skvělém  5. místě (-5). Získal odměnu 2.467 dolarů.
Na 11. místě (-2) skončil Jan Cafourek. Poslední kolo došel v paru se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey připsal si 1.350 dolarů.
Mrůzkovi se poslední kolo nevydařilo. Čtyři birdie, dvě bogey, ale hlavně tři double bogey na jedničce, trojce a třináctce, celkem 78 ran. Výsledek ho srazil ze třetí pozice na konečné 12. místo (E).
Na 24. místě skončil Štěpán Daněk (+4).

Zvítězil Angličan Wiliam Harrold (-10) před domácími Evinem Changem (-8) a Paulem Sanem. (-7).

MENA Tour (Middle East and North Africa Tour) oznámila strategickou alianci, kterou se turnaje LIV Golf Invitational stanou součástí a budou spolupořádány MENA Tour, dubajskou golfovou tour, která je od roku 2016 uznávána oficiálním světovým golfovým žebříčkem OWGR.
Kdoví, třeba se dočkáme hráčů této túry na akcích nejbohatší světové série.

Výsledky

Els Club - foto elsclubmalaysia.com
Els Club

Úvod
Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Štěpán Daněk, Gordan Brixi a Cyril Suk se v Malajsii účastní tří turnajů série Mena Tour. První se uskutečni minulý týden, druhý opět na hřišti The Els Club právě skončil. Třetí turnaj začne příští týden v Hua Hin.

Turnaj má bohaté zahraniční zastoupení. Za soupeře našim budou kromě domácích hráči z Anglie, Ameriky, Švédska, Skotska Austrálie, Itálie Jižní Afriky, Thajska, Japonska, Hong Kongu, Singapuru, Kanady, Egypta, Indie, Irska a Makedonie.

Na nejlepší hráče čekají odměny v celkové výši 75.000 dolarů.

Odkazy:   The Els Club   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje