Slezský čeká souboj s rezervou Sparty

18. 4. 2023
Redakce

​Fotbalisté Slezského FC zatím v jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nedokázali naplno bodovat. Prolomit nepříznivou sérii se pokusí ve středu proti Spartě a tím se tak odpoutat od spodních pater tabulky.

Slezský v rámci 22. kola vyjel k venkovnímu utkání do Chrudimi. Díky vydatným dešťům byl trávník více bojištěm než hrací plochou. To se také projevilo na herním projevu obou mužstev. Ve vyrovnaném utkání bez více vyložených šancí na obou stranách ale opavští přeci jen prohráli. Jediný gól vstřelil v 80. minutě z penalty Skwarczek.

Se Spartou se Slezký utkal již na podzim, když na žižkovském stadionu po dobrém výkonu padl 0:1. Pražský tým do tohoto duelu nastoupil notně posílen o hráče z A-týmu. Opavští i přesto byli Spartě více než vyrovnaným soupeřem a zejména ve druhém poločasu pak byli lepším týmem.

Sparta se momentálně pohybuje na 11. místě tabulky s dvoubodovým náskokem na Opavu. Na tuto příčku je vyšvihla domácí remíza s Karvinou (2:2), když vítězství ztratili až v 96. minutě a rovněž domácí vítězství proti Táborku (2:1)

Také Spartu, podobně jako fotbalisty SFC a Táborska, trápí v této sezoně koncovka a jedná se tak o týmy, které mají aktuálně nejméně vstřelených branek.

V jarní části za rezervu Sparty pravidelně nastupuje Adam Karabec a také Kryštof Daněk, kteří patří do širšího kádru letenského A-týmu. Zajímavou tváří pak je určitě také dvaadvacetiletý srbský obránce Dimitrij Kamenovič, který ve Spartě hostuje z římského Lazia. Za letenské navíc nastupuje také bývalý hráč a odchovanec SFC Dalibor Večerka.