Basketbalistky Chomutova porazily Hradec i podruhé a mají na dosah medaili

Aktualizováno

Basketbalistky Chomutova porazily Hradec Králové i v druhém utkání série o třetí místo v české nejvyšší soutěži a mají na dosah první ligovou medaili. Levhartice dnes na hřišti Lvic vyhrály v dramatické koncovce 61:60 a sérii na tři vítězství mohou ukončit už ve čtvrtek na domácí palubovce. Hradec Králové obhajuje bronz z loňska, pro Chomutov je historickým úspěchem už postup mezi nejlepší čtyři týmy.

Ilustrační foto.

Chomutov v neděli první duel vyhrál 76:73 a vyrovnaný byl i dnešní druhý zápas v Hradci Králové. Domácí měly ve čtvrté čtvrtině dlouho navrch, necelé čtyři minuty před koncem vedly o osm bodů 56:48, koncovka však lépe vyšla Levharticím. Sedm sekund před sirénou ještě Kateřina Zeithammerová dvěma proměněnými trestnými hody naposledy poslala Sokol do vedení (60:59), po rozehrání však Kateřina Bartoňová čtyři sekundy před koncem rozhodla o výhře hostů.

Nejužitečnější hráčkou zápasu byla opět chomutovská Jasmene Wynnová-Pollardová, jež zapsala 23 bodů a 16 doskoků. Královéhradecká Pamela Therese Effangová vstřelila 19 bodů.

Play off basketbalové ligy žen - o 3. místo, 2. zápas:
Hradec Králové - Chomutov 60:61 (23:21, 34:34, 44:43)
Nejvíce bodů: Effangová 19, Zeithammerová 16, Havrylčyková 12 - Wynnová-Pollardová 23, Kadlecová 10, Bartoňová 9. Stav série: 0:2.