Neapol - AC Milán 1:1. AC Milán je po 16 letech v semifinále Ligy mistrů, postup zařídil Giroud

Fotbalisté AC Milán remizovali v odvetě čtvrtfinále LIgy mistrů na hřišti Neapole 1:1 a po výhře 1:0 v prvním zápase postupují do semifinále. Tam se AC obejví poprvé od roku 2007. Postupový gól vystřelil hostům Olivier Giroud, v závěru už jen upravoval skóre Victor Osimhen. V zápase byly navíc k vidění na každé straně dvě neproměněné penalty. Do semifinále postupuje i Real Madrid, který vyhrál na hřišti Chelsea 2:0.

Sledovali jsme online Neapol (Aktualizováno: 22:59 18. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olivier Giroud slaví gól do sítě Neapole

Olivier Giroud slaví gól do sítě Neapole | Foto: Alberto Lingria | Zdroj: Reuters

Velkou vzpruhou byl pro domácí, kteří v prvním zápase prohráli 0:1, návrat nigerijského útočníka Victora Osimhena, který byl poslední týdny zraněný. Týmu ale chyběl vykartovaný obránce Kim Min-če a záložník Franck Zambo Anguissa.

Utkání začalo ve velkém tempu, tlak Neapole byl místy enormní a nejblíže se přiblížili kýženému gólu při přímém kopu Mária Ruie. Právě portugalský fotbalista se ale ukázal ve špatném světle na druhé straně, když nevybíravě dojel Rafalea Leãa a rozhodčí nařídil penaltu.

K pokutovému kopu se postavil veterán Olivier Giroud. Francouzský kanonýr, který rovněž laboruje se zraněním, ale míč nekopl dobře a nechal pouze vyniknout brankáře Alexe Mereta.

Chuť si však spravil ještě do konce poločasu. Jeho spoluhráč Leão fantastickým způsobem proběhl z vlastní poloviny až do vápna soupeře a Giroudovi předložil prázdnou bránu na zlatém talíři - 0:1.

Neapolští i ve druhé půli marně bušili na milánská vrata, velkou šanci hned po změně stran spálil Chviča Kvaracchelija, který se zbavil protihráče a z ostrého úhlu mířil těsně nad. Domácí dále svého soupeře ostřelovali, ale žádný z pokusů nemířil na bránu Mikea Maignana.

Nevydařený večer lídra italské ligy vyvrcholil v 80. minutě. Po ruce Tomoriho dostal Kvaracchelija ojedinělou šanci vyrovnat z penalty, ale Maignan jeho zakončení přečetl dokonale a zachránil svůj tým.

Alespoň na 10 minut. Ve druhé minutě nastavení se na rohový kop pověsil Victor Osimhen a vstřelil hlavou vyrovnávací gól. AC v Lize mistrů inkasovalo po 6 zápasech, ale šlo jen o kosmetickou změnu skóre, protože nedlouho poté rozhodčí odpískal konec zápasu.

AC Milán tak po 16 letech postupuje do semifinále Ligy mistrů. I tam může narazit na italský tým, pokud Inter Milán zvládne ve středu dotáhnout slibně rozehraný dvojzápas s Benficou.

Chelsea - Real Madrid 0:2 (0:0)
Branky: 58. a 80. Rodrygo. Rozhodčí: Orsato - Carbone, Giallatini - Irrati (video, všichni It). ŽK: Cucurella, James, Mudryk - Militao. Diváci: 38.000. První zápas: 0:2, postoupil Real.

Neapol - AC Milán 1:1 (0:1)
Branka: 90.+3 Osimhen - 43. Giroud. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Kwiatkowski (video, všichni Pol.). ŽK: Di Lorenzo, Olivera - Tonali, Maignan. Diváci: 54.000. První zápas: 0:1, postoupil AC Milán.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít