Orientační nabídka

Znak města Hořice (odkaz na titulní stránku)

Hořice - Oficiální web Město kamenné krásy

Fotbal: Jiskra doma nestačila na Solnici. Lídr rozhodl již za deset minut

Žalostný vstup do utkání zapříčinil druhou domácí porážku fotbalistů Jiskry Hořice v řadě. V rámci 22. kola krajského přeboru mužů svěřenci trenéra Čížka přivítali suveréna tabulky ze Solnice, který na Gothardě potvrdil svoji kvalitu a nakonec zvítězil jasně 5:1.
Jiskra Hořice - SK Solnice

I přes předzápasová upozornění vstoupili domácí fotbalisté do utkání s favoritem soutěže velmi špatně a již po deseti minutách prohrávali 3:0! Následně se hra přece jenom více urovnala, nicméně hosté nadále hýřili aktivitou a potvrdili, proč jsou na prvním místě tabulky. Ve dvaadvacáté minutě přišlo snížení. To se po standardní situaci prosadil P. Palm a vykřesal naději na lepší výsledek. Ovšem když v jednatřicáté minutě předvedl výstavní ránu z větší vzdálenosti Jedlička, bylo o utkání definitivně rozhodnuto.

Ve druhém dějství hosté drželi míč na kopačkách, ale domácí již lépe a kompaktněji bránili a nepřipustili ostudný debakl. Definitivní podobu skóre pak Solničtí stanovili krátce před konečným hvizdem hlavního rozhodčího, když se povedenou ranou prezentoval Ptáček – 5:1.

Hráči Jiskry tak na domácí půdě museli zkousnout další jasnou porážku. Napravit ji mohou již v neděli 23. dubna, kdy zajíždí k venkovnímu utkání do Police nad Metují (17.00 hodin).

OHLASY
Lukáš Čížek, trenér Hořic: „Velmi těžko se mi hodnotí toto utkání. I přes velikou kvalitu hostujícího týmu, který prokázal oprávněnost vedoucí příčky, jsem moc zklamán tím, co jsme na hřišti předvedli. Podruhé za sebou v domácím utkání naprosto ostudně nezvládneme vstup do utkání a úvodních 15 minut. Nemám slov. Asi jen se omluvit fanouškům, kteří přišli v hojném počtu. Alespoň po 15. minutě jsme se dokázali trochu zmobilizovat a zabránit velmi ostudnému výsledku. Ale jinak převládá zklamání a rozhořčení. Zbytek utkání probíhal za herní dominance hostí, ale již jsme pracovali kompaktněji v obranné činnosti. Musíme se teď srovnat herně i psychicky. Doufám, že si již opravdu vezmeme ponaučení a nebude se to opakovat. Čeká nás spousta práce, ale věřím, že se zvedneme."

Pavel Potužník, trenér Solnice: „Na perfektně připraveném trávníku jsme od začátku předváděli rychlý a technický fotbal. V 11. minutě jsme vedli už 3:0. Hru jsme měli celý zápas plně pod kontrolou, a tak vezeme domů zasloužené tři body.“

TJ Jiskra Hořice - SK Solnice 1:5 (1:4)
Branka: 22. P. Palm.
Sestava Hořic: Krejčí – Bango (22. Vávra), D. Palm, Hátle, P. Kuneš – Havelka, Havrda, P. Palm, Šedivý (76. Šeda) – Kedroň (22. Nečesaný), Pečenka (46. Jonáš).