Jubilant Coufal se po zranění cítí ve formě a věří v úspěšný závěr sezony

Fotbalový reprezentant Vladimír Coufal v neděli oslavil stý start v dresu West Hamu cennou remízou 2:2 s lídrem anglické ligy Arsenalem. Třicetiletý obránce se po zranění vrátil v posledních týdnech do základní sestavy a cítí se znovu ve formě. Coufal věří, že West Ham naváže na zlepšené výsledky a v závěru sezony uspěje v boji o záchranu v Premier League i v Evropské konferenční lize.

Vladimír Coufal v dresu West Hamu (vpravo) bojuje o míč s Gabrielem Jesusem z Arsenalu.

Arsenal v londýnském derby na hřišti West Hamu vedl už po deseti minutách o dva góly zásluhou Jesuse a Ödegaarda. Ve 32. minutě však snížil z penalty Benrahma a v 55. minutě srovnal Bowen. Krátce před jeho trefou neproměnil hostující Saka pokutový kop.

"Pořád jsem věřil, že dokážeme s výsledkem něco udělat. I když je Arsenal špičkový tým," uvedl Coufal pro klubový web. "Za stavu 0:2 to byla opravdu těžká situace, musím celý tým ocenit. Remíza je pro nás skvělý výsledek," uvedl český reprezentant, jenž stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Souček odehrál celý zápas.

Coufala trápilo na přelomu února a března zranění paty, kvůli kterému vynechal pět zápasů. V posledních třech duelech ale nastoupil v základní sestavě.

"Konečně jsem překonal zdravotní problémy, fotbal si teď zase užívám. Chci zůstat zdravý a být stále připravený pomoct týmu. Nakonec ale nezáleží na tom, kdo je na hřišti. Musíme hrát především jako tým, což jsme proti Arsenalu předvedli," podotkl někdejší hráč Liberce a Slavie.

Právě z pražského celku zamířil v říjnu 2020 do West Hamu a v neděli dosáhl na jubilejní start. "Vždycky jsem snil o Premier League, teď jsem odehrál v Anglii stý zápas. Je to neuvěřitelné číslo. Když jsem hrál ještě českou ligu, nikdy bych si něco takového nedokázal ani představit," dodal Coufal.

"Kladiváři" v lize prohráli jediný z posledních pěti utkání a na sestupové příčky mají náskok čtyř bodů. Navzdory umístění v druhé polovině tabulky ale stále mají naději na postup do evropských poháru v případě triumfu v Evropské konferenční lize. V ní čeká West Ham ve čtvrtek domácí odveta proti Gentu. První zápas v Belgii skončil minulý týden remízou 1:1.