• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Sparta odjela ze Soukeníku s prázdnou! Dorostenci Táborska rozhodli v 89. minutě

Dorostenci Táborska porazili Spartu B 2:1. , Autor: Josef Janda

Dorostenci Táborska porazili Spartu B 2:1.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Pěkně napínavý zápas v ČLD U19 sledovali příznivci Táborska v neděli dopoledne na soukenické umělce. K utkání 26. kola přijela Sparta Praha B a hřiště schované v lesích Sezimova Ústí si nenechal ujít ani legendární trenér Jaroslav Hřebík. Na góly si museli všichni příznivci fotbalu počkat až do druhého poločasu. První se do střelecké listiny zapsal po krásném průniku a neméně hezčím zakončení Jiří Šplíchal, který poslal Táborsko do vedení. Sparta potřebovala na vyrovnání jedenáct minut. Rebibo našel před brankou osamoceného Boháče, na jehož pokus byl Mrzena krátký. Domácí se v závěrečných minutách radovali dvakrát. Nejprve rozhodčí neuznali Plucarovi gól kvůli ofsajdu, v 89. minutě už ale Soukeník vybuchl nezkaženým pocitem nadšení. Obránce Zdeněk Kodad rozvlnil síť v utkání naposledy a zařídil Táborsku vítězství nad Spartou 2:1.

Ziskem tří bodů si Táborsko zachovalo na 15. místě tabulky drobný náskok na sestupové pásmo. V příštím kole se svěřenci trenéra Kamila Tobiáše vydají ve středu 19. dubna do Pardubic, v neděli 23. dubna je čeká duel na hřišti posledního Vyšehradu.

FC Táborsko – AC Sparta Praha B 2:1 (0:0), branky: 56. Šplíchal, 89. Kodad – 67. Boháč, rozhodčí Žemlička – Panský, Kollárik, bez karet, 60 diváků.

Táborsko: Mrzena – Hornát, Kodad, Soukup, Plucar, Mahi (71. Mareš), Voriazidis (90+1. Mejta), Strašík (82. Fulei), Mára, Svatek, Šplíchal.

Sparta Praha B: Heerkens – Rebibo, Salač, Osmani (87. Drchal), Káža (46. Boháč), Boček (71. Kuča), Novák, Saal (46. Cettl), Vitarigov (71. Vaněk), Slanina, Kolínek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Táborska se Spartou další podrobnosti.

Trenér Táborska Kamil Tobiáš zhodnotí zápas a porovná herní styl s předchozími střetnutími.

Obránce Táborska Zdeněk Kodad přiblíží svou vítěznou akci a připomene i další šance. Dále prozradí, v čem byla Sparta v útoku nejvíce nebezpečná.