Německo - Česko 1:5. Druhá úspěšná příprava před MS, rozhodl Tomášek

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Pohodář Ulihrach vzpomíná: cucák Nadal, pařmen Ivaniševič, blázni rodiče
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád

Čeští hokejisté vyhráli v Německu i druhý zápas Euro Hockey Challenge. Na vítězství 6:2 z Kasselu navázali ve Frankfurtu nad Mohanem, kde dnes porazili domácí tým 5:1. Góly dali útočníci Jakub Flek, David Tomášek, Filip Chlapík, Radan Lenc a Ondřej Beránek.

Cestu za dalším úspěšným výsledkem usnadnil svěřencům finského kouče Kariho Jalonena povedený nástup do utkání, neboť Flek otevřel skóre už po 81 sekundách. Národní tým měl od té chvíle vývoj odvety pod kontrolou a svou herní převahu vyjádřil i brankově. Tomášek zvýšil ve 36. minutě, ve třetí části se prosadili ještě Chlapík a Lenc. Teprve pak se ke slovu dostali domácí zásluhou Dominika Bokka, ale odpověď zařídil Beránek.

K další části přípravy na mistrovství světa se sejdou Češi v úterý v Ostravě, kde se pak utkají ve čtvrtek a v pátek v Porubě v utkáních EHCh se Slovenskem.

Češi měli výborný vstup do zápasu, když se Flek dostal ke kotouči po nahození Horkého a chytře o domácího gólmana Ancicku přidal další zásah po dvou brankách, jimiž se podepsal pod výhru v Kasselu. V sedmé minutě mohl zvýšit Beránek, jenž se dostal sám před Ancicku, zkusil zakončit chytře po ledě, ale neuspěl.

Krátce po polovině úvodního dějství se provinil Wiederer a Češi hráli první přesilovku zápasu. V ní měl dvě dobré šance v rychlém sledu Horák. Nejprve jeho střelu z prostoru mezi kruhy vytěsnil Ancicka, následně znovu z dobré pozice mezi kruhy zkušený centr po Černochově výborné přihrávce minul odkrytou branku. Následně pykal také Špaček, strážce české branky Lukeše prověřil Ehl. Ještě před přestávkou ujeli Němci dva na jednoho, Tuomie však v koncovce neuspěl.

Český útočník Jiří Černoch bojuje o puk s Manuelem Wiedererem z Německa

Ve 24. minutě měli pro změnu ve stejném přečíslení spoustu času Špaček s Chlapíkem, jemuž však při pokusu o střelu sjel kotouč z čepele. Poté ztroskotal Lenc na Ancickovi. Na druhé straně Noebelse vychytal Lukeš a tento minisouboj vyhrál i při následném oslabení českého výběru. Na začátku 36. minuty ujel v oslabení Tuomie, Lukeše však nepřekonal. Již při hře v plném počtu naopak zvýšil Tomášek.

V úvodu třetí části hráli Češi neúspěšně přesilovku. Ve 47. minutě se do přečíslení dvou na jednoho dostali Flek a zakončující Horký, ten sice neuspěl, ale uběhlo jen pár sekund a definitivně rozhodl Chlapík po zakončení zblízka a ihned adresoval poděkování přihrávajícími Špačkovi. Ve 49. minutě navíc prostřelil Ancicku výstavní ranou z kruhu Lenc.

Chlapíkův trest pak sice velmi záhy zkrátil Bokk a pokazil tak Lukešovi čisté konto, ale Wiederer se po pěkné akci, kdy se proháčkoval až do zakončení, netrefil. Místo toho přidal další gól v samém závěru Beránek.

Domácí: 54:24. Müller

Hosté: 01:21. Flek, 35:53. Tomášek, 46:27. Chlapík, 48:47. Lenc, 58:46. Beránek

Domácí: Ancicka (Bugl) – Müller (A), Forhler, Mebus, Zimmermann, Weber, Karrer, Mik, Wirth – Noebels (C), Wiederer, Bokk – Karachun, Kammerer (A), Fischbuch – Tuomie, Leonhardt, Fleischer – Soramies, Eder, Ehl – Samanski

Hosté: Lukeš (Malík) – Jordán (C), Zámorský, Němeček, Zábranský, Kučeřík, Mozík, Moravčík, Pýcha – Chlapík, Špaček (A), Tomášek – Flek (A), Horák, Horký – Hrabík, Najman, Pour – Lenc, Černoch, Beránek – Kovařčík

Hunnius, Hoppe – Hurtik, Menz

Eissporthalle Frankfurt

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Tabulky Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20 České hokejové hry 2024

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině A se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.