Volejbalový magazín

Vlkové finále ME nevyšlo, zlatá je Britka Gadirovová

Mistryní Evropy ve víceboji je poprvé britská gymnastka Jessica Gadirovová. Britka ve finále porazila o pouhých 0,133 bodu Maďarku Zsófii Kovácsovou. Alice Vlková obsadila ve finále poslední 24. příčku.

Gymnastce Vlkové finále ME nevyšlo

Osmnáctiletá Gadirovová o vítězství rozhodla na prostných, ve kterých je úřadující mistryní světa. Za dnešní skvělý výkon na závěr soutěže na šampionátu v turecké Antalyi získala 13,933 bodu.

Druhé ženě na tomto nářadí Kovácsové nadělila 667 tisícin bodu a v celkovém pořadí se dostala před ni. Po předloňském bronzu ve víceboji vystoupila na evropský trůn.

Vystřídala na něm Italku Asiu D'Amatovou, která v kvalifikaci nenastoupila do prostných, takže se finále nezúčastnila. Zastoupilo ji její dvojče Alice, která získala bronz.

Česká gymnastka Vlková doplatila zejména na nezdar na kladině, za kterou nedostala ani deset bodů.