MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Sportovní gymnastky míří po úspěchu na ME na mistrovství světa

České sportovní gymnastky se představí na mistrovství světa v Antverpách. Rozhodlo o tom jejich vystoupení na evropském šampionátu, kde skončily třinácté. Patnáctiletá Alice Vlková se navíc v turecké Antalyi dostala také do finále víceboje. Na jednotlivých nářadích měly české reprezentantky k postupu daleko.

České gymnastky na ME
zdroj: Česká gymnastická federace

Postup týmu na světový šampionát byl hlavním cílem žen. Loni byly Češky na ME v soutěži družstev čtrnácté, takže jim účast na světovém šampionátu těsně unikla.

Tentokrát se Vlková, Soňa Artamonová, Eliška Drncová, Dominika Ponížilová a Lucie Trnková díky zisku 145,530 bodu udržely na posledním postupovém místě o více než půl bodu před čtrnáctým Tureckem.

Zlato v týmové soutěži získaly Britky, které porazily zhruba o 2,8 bodu obhájkyně titulu Italky. Třetí skončily Nizozemky.

Jedničkou českého týmu ve čtyřboji byla Vlková, která v kvalifikaci obsadila 26. příčku. V redukovaném pořadí s maximálně dvěma gymnastkami z jedné země díky tomu postoupila jako předposlední do čtyřiadvacetičlenného finále. To se uskuteční v pátek.

Evropský titul ve víceboji neobhájí Asia D'Amatová, která v kvalifikaci nenastoupila na prostná. V boji o medaile dvacetiletou Italku zastoupí její dvojče Alice, která se kvalifikovala jako třetí.

O úspěch českých gymnastů se v semifinále postaral také Radek Sliž, který postoupil do finále z pátého místa. Předvedenou sestavou si vylepšil své osobní maximum a získal na koni našíř 14,366 bodu. Kousek od postupu měl i Ondřej Kalný, který se po operaci kolene dokázal připravit na tento závod a na přeskoku mu finále uniklo o jediné místo.