Branky, body, vteřiny

Další výhru české fotbalistky nepřidaly. V přípravě je předčily Rakušanky

Po výhře nad Marokem 2:0 české fotbalistky v dalším přípravném zápase neuspěly. Rakousku podlehly 0:2 poté, co se ve druhém poločase prosadily domácí Höbingerová a o pět minut později rovněž Naschenwengová. V září budou české hráčky čekat kvalifikační zápasy o účast na Euru.

Rakušankám rozhodčí v úvodních 50 minutách neuznali kvůli ofsajdu dvě branky. V 62. minutě se už ale dočkaly.

Obránkyně Šlajsová špatně odkopla míč a zdánlivý centr Höbingerové z rohu vápna skončil překvapivě v síti.

Za dalších šest minut přidaly domácí hráčky svěřenkyním Karla Rady pojistku, když se po zemi k tyči trefila Naschenwengová.

Rakousko - Česko 2:0 (0:0)

Branky: 62. Höbingerová, 68. Naschenwengová.

Sestava ČR: Lukášová - Pěčková, Pochmanová, Necidová, Šlajsová - K. Dubcová, Cahynová, Sonntagová (78. Žufánková) - Černá (89. Mrázová), Szewieczková (78. Polcarová), Veselá (60. Khýrová). Trenér: Rada.