Naprosté selhání rozhodčích! Smutné, nepřijatelné, čílí se Dědek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Obvykle z něj slova létají jedno za druhým s neskutečnou kadencí, v pondělí večer tomu ale bylo jinak. Majitel hokejových Pardubic Petr Dědek po prohře 2:4 s Třincem v pátém semifinále play off se jen těžce smiřoval s výkonem hlavních rozhodčích Adama Kiky a Jakuba Šindela. Hrubě chybovali zejména v 59. minutě za stavu 2:3 při hře Dynama bez brankáře, kdy nepochopitelně neodpískali faul Nestrašila na Říčku a Oceláři o pár vteřin později vstřelili čtvrtý gól. Není divu, že Dědek cítil především bezmoc... "Je to smutné," zopakoval několikrát v rozhovoru pro Sport.cz.

Nadělí si Pardubice titul jako dárek ke stému výročí. Diskuze z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Fotogalerie

Jak se s tak hrubým ovlivněním zápasu vypořádáváte?

Bylo tam několik sporných momentů, které provázely celý zápas. Je prostě smutné, že za stavu 2:2 na zápasy se rozhodčím duel tak hrubě nepovede. Ovlivní to celou sérii (Třinec nyní dělí jediná výhra od postupu do finále - pozn. aut.), možná i sezonu. Mluvil jsem o tom s ředitelem APK (Asociace profesionálních klubů) Martinem Loukotou a ten mi potvrdil, že sudím se zápas nepovedl. Že se s tím ale nedá nic dělat.

Tím hovor s ním skončil?

Žádal jsem ho, aby takovou informaci uveřejnili i na svém webu. Že když umí chválit, tak musí umět rozhodčí i pokárat. Nešlo ale jen o dnešní utkání.

Výhrady jste měl už dříve?

Ve druhém zápase v Třinci nebyly na Vondráčka odpískány dva jasné fauly - přeseknutí hokejky, pak na něj byla kravata. Nehráli jsme jedinou přesilovku. I když jsme zvítězili 2:0, šéf rozhodčích Vladimír Pešina mi potvrdil, že se to sudím taky nepovedlo. Aby se jim to ale nepovedlo dvakrát po sobě?! To prostě není možný! Opravdu smutný, ale nebudu se chovat jako Aleš Pavlík (majitel Vítkovic po druhém semifinále s Hradem Králové - pozn. aut.).

Mluvil jste po zápase s hlavními rozhodčími Kikou a Šindelem?

Ne. Za rozhodčími nechodím.

Jejich šéf Pešina se vám neozval?

Pan Pešina bohužel ani nezvedne telefon. Dal si takové interní pravidlo, že v den zápasu nebude s nikým mluvit. My od něj neustále slyšíme jenom stejné výmluvy. Že před sezonou převzali špatnou akademii rozhodčích, kteří nestíhají bruslit. Pořád ty stejné věci... Přece ale není možné, aby v semifinále extraligy se to rozhodčím nepovedlo. Nešlo jen o tu situaci před čtvrtým gólem Třince. Třeba v první třetině jsme měli jít do dvou přesilovek, ty jsme ale nedostali.

Čím si chyby rozhodčích vysvětlujete?

Nechci tvrdit, že šlo o úmysl. Je ale hrozně smutné, že v tak důležitém utkání se to nepovede. A už to nevrátíte. Je smutné, že hráči si to na ledě nemůžou uhrát sami. Že rozhodčí nevidí jasné věci. Když je faul, tak ho přeci odpískám. A je úplně jedno, jestli do konce zbývají dvě minuty, jestli jde o play off, nebo základní část. Faul na Říčku, to je naprosté selhání. To prostě není možné. Nepřijatelné. Celá odborná veřejnost viděla neodpískaný faul. Ti rozhodčí teda nemají pískat, když to nezvládají. Vždyť to jsou profesionálové.

Budete Kiku, nebo Šindela nyní vetovat?

Klub může vetovat jednoho rozhodčího. Chápu, že rozhodčí udělá v utkání chybu. Jednu. Možná dvě. Ale tady se nám jich nakupilo takové množství... Třeba Marcinko při icingu, když už je na ledě dlouho, úmyslně zdržuje, když má jít rovnou na buly. Proč nedostane dvě minuty za zdržování? Úroveň rozhodčích je fakt smutná. Něco se s tím musí dělat, protože takhle to dál nejde. Viděli jsme to už v loňském play off, když byla poškozena Mladá Boleslav v Třinci. Teď je to to samé.

Věříte, že se před středečním šestým duelem, v němž budete odvracet konec sezony, na mužstvu tato křivda nepodepíše?

Stalo se. Ten zápas jsme si samozřejmě mohli vyhrát sami, udělali jsme v něm mraky chyb. Nemám problém uznat porážku, když je soupeř lepší. Když ale výsledek ovlivňují sudí špatnými rozhodnutími, tak s tím problém máme.