V záchranářském souboji Leeds prohrál s Crystal Palace 1:5

foto Odsonne Edouard (vpravo) z Crystal Palace střílí gól v uzkáí anglické fotbalové ligy proti Leedsu, 9 dubna 2023.

Londýn - V záchranářském souboji v anglické fotbalové lize Leeds United utrpěl s Crystal Palace na domácím hřišti vysokou porážku 1:5. Dvakrát se trefil Jordan Ayew. Staronový trenér Crystal Palace Roy Hodgson vyhrál i své druhé utkání a dostal tým na 12. místo, na sestupové příčky má náskok už šesti bodů. Leeds zůstal šestnáctý.

Přestože oba týmy nebyly před utkáním v sestupovém pásmu, dělily je od něj dva, respektive tři body. O poločase platil remízový stav 1:1. Leeds vedl od páté minuty a hosté srovnali až v nastavení zásluhou Guehiho. I přes absenci zraněného nejlepšího střelce týmu Zahy "Orli" z jižního Londýna v druhém poločase skórovali čtyřikrát. Dvakrát se trefil Ayew, po jednom gólu přidali Edouard a Eze.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Leeds - Crystal Palace 1:5 (21. Bamford - 53. a 78. Ayew, 45.+1 Guehi, 56. Eze, 70. Edouard),

ISSN: 1213-5003 © Copyright 30.04.2024 ČTK