neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Olešník připravil Milevsku velikonoční nadílku

OLEŠNÍK – Pětigólový příděl utrpěli fotbalisté Milevska na Velký pátek 7. dubna v Olešníku. Svěřenci trenérského dua Miroslav Strnad – Ondřej Jordán chtěli jistě navázat na poslední vítězství v Jankově, ale plány se rozsypaly hned po pěti minutách, kdy si na rohový kop naskočila na přední tyči největší hvězda domácích David Lafata a bývalý ligový snajpr rychle otevřel branková stavidla – 1:0. Postupem času se ale hra srovnala a Milevšťáci mohli do pauzy vyrovnat – Petřík však zakončoval z protiútoku v tísni a olešnický brankář Tomášek jeho střelu vykopl, neudeřilo pak ani ze závaru po rohovém kopu v závěru první půle. Druhý poločas pak začal stejně jako celý zápas – hned po pěti minutách navýšil vedení po Vakočově žlutém faulu krásnou střelou z přímého kopu Lukáš Dudek – 2:0. Od tohoto momentu už Olešník zápasu dominoval a držel otěže pevně v rukou. Milevsko jen korigovalo porážku čestným gólem Viktora Přibyla za rozhodnutého stavu – 5:1.

Olešník tak svému soupeři vrátil i s úroky podzimní vzájemné utkání, ve kterém Milevsko doma jasně dominovalo a vyhrálo 3:1, což byl tehdy ještě pro hosty z Budějovicka přívětivý výsledek. Tentokrát se karta zcela obrátila. Sérii tří venkovních utkání za sebou zakončí fotbalisté Milevska v sobotu 15. dubna na hřišti Protivína (15), Olešník už o den dříve přivítá Rudolfov (17).

FK Olešník – FC ZVVZ Milevsko 5:1

(1:0). Branky: 5. Lafata, 51. Dudek, 69. Szó (pen.), 79. Vrážek, 90. Miklík – 81. Přibyl. Rozhodčí: Kollmann – Cigáň, Šťastný. ŽK: 2–4 (Szó, Heller – Petřík, Vakoč, Kotrba, Bártík). Přihlíželo 100 diváků.

Olešník: P. Tomášek – Vrážek, Nohava, Kalášek, Miklík – Vojta, Lafata – Toth, Szó (83. Nýdl), Martinec (72. D. Tomášek) – Dudek (54. Heller).

Milevsko: Lalák – Málek, Vakoč, Pich, Kotrba – Bártík (79. Imbr), Souček – Süsmilich (38. Přibyl), Petřík (69. Kálal), Kortan – Hadáček (84. Kutil).