USK i Žabiny zahájily vítězně semifinále ligy basketbalistek

Semifinálové série v lize basketbalistek začaly očekávanými domácími výhrami favorizovaných celků a loňských finalistů USK a Žabin. Pražské obhájkyně prvenství, které jsou v přípravě na domácí Final Four Evropské ligy, porazily Hradec Králové jednoznačně 116:62, Brňanky přehrály Chomutov 85:66. Série se hrají na tři vítězné zápasy, druhá utkání jsou na programu ve čtvrtek v Hradci Králové a v pátek v Chomutově.

Zprava Monika Satoranská z Chomutova a Petra Záplatová z BK Žabiny Brno.

USK i ve třetím vzájemném duelu v sezoně nastřílel soupeři z Hradce Králové přes 110 bodů. Osm hráček v domácím dresu zaznamenalo dvojciferný počet, neskórovala jen Simona Sklenářová, která odehrála minutu. Brionna Jonesová byla nejlepší střelkyní s 25 body, Temitope Fagbenleová zaznamenala 13 bodů a 10 doskoků. Za Sokol nastřílela Charlotte Velichová 21 bodů. Zápas sledovaly v hale na Královce bývalé hráčky USK a vítězky Evropské ligy z roku 2015 Kia Vaughnová a Danielle Robinsonová.

Žabiny druhý poločas prohrály o tři body, ale z prvního měly dostatečný náskok a Severočešky na historicky první výhru nad brněnským soupeřem nemohly pomýšlet. Domácí Elissa Cunaneová zaznamenala 16 bodů a 11 doskoků, nejlepší střelkyní Levhartic byla Kateřina Bartoňová s 14 body.

"Řekli jsme si, že první vítězství je zásadní pro to určit směr celé série. Bohužel, ve druhém poločase jsme začali hrát velmi profesorsky. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale musíme v Chomutově začít tak, jak jsme skončili první poločas, ne jak jsme skončili celý zápas," uvedl trenér Žabin Viktor Pruša. "Žabiny rozhodly v první čtvrtině. Věřím ale, že doma ten začátek bude lepší a bude tak zajímavější celkový průběh střetnutí," konstatoval kouč soupeře Jozef Rešetár.