Žáci vyrazili do Varšavy. Dorostenci přehráli Jihlavu.

B-tým si proti Opavě připsal další bod do tabulky. Devatenáctka i starší žáci zvládli svá ligová utkání. Mladší žáci vyrazili na přátelské zápasy do polské Varšavy. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Sobota 1. dubna

U19

SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)

Sestava: Slavata (74. Rezek) – Piták, Mervard, Pančev, Herák – Žitný (68. Hájek), Jelínek, Pech – Mikulanda, Ogungbayi (46. Pikolon), Trédl

Góly: 40. Mikulanda, 90. Trédl

Hodnocení trenéra Milana Titěry: Ve vyrovnaném utkaní proti velmi dobrému soupeři jsme rozhodli až v závěrečných minutách. Soupeř se nechal v závěru vyloučit a umožnil nám zatlačit je do defenzivy a vytvořit si gólové situace.

U17

SK Slavia Praha vs. FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)

Sestava: Kessel – Hanzelka, Růžička, Křístek, Boledovič – Zamazal, Hefner (46. Pikolon), Dufek – Zelingr (87. Kočvara), Lacko, Steklý (74. Podroužek)

Góly: 64. vlastní

Hodnocení trenéra Davida Střihavky: Utkání jsme si zkomplikovali tím, že jsme neproměnili vyložené šance. Soupeř nás naopak z ojedinělého brejku potrestal. Ve druhé půli se nám podařilo vyrovnat a vše nasvědčovalo tomu, že výsledek otočíme. Nakonec se nám nepodařilo uhlídat jedinou standartní situaci, z které jsme inkasovali. V devadesáte minutě jsme se ještě mohli vrátit do zápasu, ale neproměnili jsme penaltu ani následnou dorážku.

U13

UKS Varšava vs. SK Slavia Praha 5:4

Sestava: Beneš, Fukna – Bryndza, Martínek, Fingerhutt, Luka, Štěpánek, Všetečka, Pěnkava, Zich, Lahoda, Střihavka, Bureš, Novotný, Biriukov

Góly: Zich, Střihavka, Všetečka, Novotný

Hodnocení trenéra Jonathana Daviese: V prvním poločase jako bychom ani nevystoupili z autobusu. Prohrávali jsme 5:0 a byli jsme druzí u každého míče a nedokázali jsme ho udržet. Byli jsme pomalí a naše rozhodování bylo velmi špatné. Vždy jsme si vybrali tu nejobtížnější přihrávku. Před poločasem jsme dali gól, a to nás nakoplo. Ve druhém poločase jsme byli naprosto dominantní a mohli zápas vyhrát.

U12

FK Ústí nad Labem U13 vs. SK Slavia Praha 1:3

Sestava: Jeřábek – Odei, Kopřiva, Sklenář, Petrović, Šíma, Rigoci, Kléma, Dvořák

Góly: Kléma, Rigoci, Dvořák

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: Dnešní zápas byl odehrán s jedním hráčem na střídání a kluci to zvládli. Nehráli jsme sice v takovém tempu jako obvykle, ale hra byla totožná jako v minulých zápasech. Snažili jsem se o výstavbu, hru jeden na jednoho a repressing se také objevoval. Srážela nás ale nepřesnost v přihrávkách bez tlaku soupeře. Myšlenka byla rychlejší než přesnost provedení. Škoda vlastního gólu jinak jsme spokojení s výkonem a výrazem na hřišti.

U11

UKS Varšava vs. SK Slavia Praha 5:2

Góly: Freimann, Valenta

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Odehráli jsme těžký zápas. Soupeř byl velmi dobře takticky připravený do defenzivy. Měl propracovaný pressing a byl samozřejmě agresivní až za hranou, kdy nechyběla ani červená karta. Také měl minimální výstavbu a hrál hlavně dlouhé míče. Nám se celkem dařilo překonávat první řadu soupeře a v tu chvíli jsme měli přečíslení, ale bohužel finální fáze nám dělala největší problém a často přihrávka končila na nohách soupeře. Varšava dokázala dobře bránit i jeden na jednoho. Našim křídlům se v těchto situacích dařilo méně než obvykle. Vedli jsme 1:0 i 2:1, ale soupeř poté otočil a v posledních pěti minutách jsme dostali 2 góly.

U11

FK Ústí nad Labem U12 vs. SK Slavia Praha 8:5

Sestava: Kubička, Kočina, Paur, Plháček, Kalik, Háječek, Kaiser, Blažek, Lysyi, Rusyn

Góly: 2x Lysyi, 2x Rusyn, Paur

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Utkání jsme odehráli v kombinované sestavě. V první minutě jsme prohrávali po chybě brankáře a nedůrazu v obraně 0:2. Hra se odehrávala především ve středu hřiště. Chyběla nám kombinace a spoléhali jsme na to, co udělá hráč s míčem. V přihrávkách jsme byli velice nepřesní a nedařilo se nám držet míč na polovině soupeře. Ve druhé třetině byl výkon mnohem lepší. Přidali jsme na agresivitě a začali kombinovat. Ve třetí třetině už nám došly síly, protože jsme měli jen dva hráče na střídání. I tak jsme se ale dostávali do šancí, ale většinou zůstaly neproměněné. Soupeř trestal náš nedůraz v obraně a přehrával nás jen silou.

U10

Miniturnaj Eden

Hodnocení trenéra Daniela Vilhelma: Byli jsme bohužel nevýrazní. Chyběl lídr a vůle chtít si hrábnout a dostat ze sebe vše. Zápasy se slovenskými týmy jsme odehráli ještě v dobrém tempu a herně se dařilo. Zbylé dva zápasy jsme ztráceli míče, které jsme měli na noze. Kluci poznali, že potřebují ještě hodně trénovat a spoléhat se na svoje dovednosti, kterých oproti soupeřům mají více ale málo je využívají.

U8

Hodnocení trenéra Jana Mitála: V sobotu jsme u nás přivítali tři týmy ročníku U9 a to Baník Ostrava, Velvary a Most. V zápase s Baníkem byl vidět výrazný rozdíl a aktuálně jsou o rok starší kluci z Ostravy daleko před námi. Byli lepší ve všech aspektech hry, rychlosti, důrazu, obcházení soupeře, dohrávání situací, či přepínání mezi ofenzivou a defenzivou. To se samozřejmě projevilo i na výsledku, který byl velmi výrazně ve prospěch Baníku. Utkání s Velvary i Mostem se poté nesla ve vyrovnaném duchu, hra se přelévala na obě strany. Tím, že jsme byli výkonnostně na velmi podobné úrovni, tak to bylo přínosné pro všechny strany. Obecně nám v sobotu chyběla aktivita hráčů bez míče, chuť a odvaha vzít to na sebe, byli jsme také pomalí v přepínání. Zároveň jsme ale viděli u některých hráčů dobré řešení situací jeden na jednoho a zakončení. Byl to těžký, ale přínosný miniturnaj.

Neděle 2. dubna

B-tým

SK Slavia Praha vs. SFC Opava 1:1 (0:0)

Sestava: Stejskal - Pech, Bořil, Konečný, Labík - Šubert, Hronek (80. Singateh), Planka (80. Kopáček) - Jurásek M. (68. Pudil A.), Beran, Tecl (80. Šmiga)

Góly: 90. Beran

Hodnocení trenéra Marka Jarolíma: Opava přijela s pozměněným rozestavením. S tím jsme ale počítali, protože takhle dohrávala zápas s Vlašimí. Měli problémy s krajními prostory a díky upravené formaci dokázali defenzivu vyztužit. Při zápase to bylo jasně vidět, hráli na pět obránců, většina z nich byla navíc velmi urostlá. Škoda, že jsme soupeře nedokázali otevřít úvodní brankou, která by nám útočnou fázi zjednodušila. V momentě, kdy Opava prohrává, mívá problémy s brejkovými situacemi, kterých jsme chtěli využít, ale bohužel pro ně nebyl prostor. Šancí na vedoucí gól jsme si vytvořili dost, brankář soupeře je ale vychytal. Zbytek utkání už pak byl o dobývání vápna. Snažili jsme hledat prostory, jak se do něj dostat. Opava si dobře bránila Standu Tecla, museli jsme tedy využívat spíše křídla, odkud přicházely některé nebezpečné střely. Potom jsme dostali zbytečný gól ze standartky, na který naštěstí stejnou mincí zareagoval v závěru Štěpán Beran. I tak si ale myslím, že prostor pro vyšší efektivitu tam určitě byl, chybělo trošku klidu ve finální fázi. Když ale vyrovnáte v poslední minutě, musíte bod brát. Jsem rád, že kluci nechali na hřišti všechno a snažili se kombinovat

U18

FK Viktoria Žižkov U19 vs. SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Sestava: Tomas – Fiker, Kolář, Kočvara, Urban – Hefner (55. Rezek), Podroužek, Shami – Kašpírek, Antič, Jinoch

Hodnocení trenéra Jaroslava Machače: Utkání jsme prohráli v poslední minutě brankou z penalty. Navíc jsme od sedmdesáte minuty odolávali domácím o deseti hráčích po vyloučení. Hrálo se na velmi malé umělce, kdy se divákům místo fotbalu spíše servírovalo rugby či jiné bojovné sporty. Fotbal tentokrát plakal. Je nutné přiznat, že domácí měli silný nástup a do dvaceti minut si vypracovali několik slibných šancí, ve kterých nás podržel skvělý brankář. Následně se hra v poli vyrovnala a my byli více na míči, ale přicházely jen pološance. Ve druhé půli jsme byli více na míči, snažili se kombinovat, ale vyložené šance stále nepřicházely. Spíš jen náznaky. Remíza by asi byla spravedlivá, ale ke třem bodům musíme pogratulovat domácím.

U16

FK Viktoria Žižkov U17 vs. SK Slavia Praha 1:4 (1:1)

Sestava: Seidel – Korenc, Fuksa, Adam, Chaluš – Kubů, Filippov (56. Horváth), Čížek – Kumpan (56. Sládek), Kotrba, Potměšil (52. Šmiga)

Góly: 23. Čížek, 57. a 89. Kotrba, 87. Adam,

Hodnocení trenéra Jaroslava Machače: Na malé umělé trávě jsme především rádi, ze jsme přežili a nikdo se nezranil. O fotbale bohužel tento zápas moc nebyl. My fotbal ale hráli, ale v první půli jsme nebyli schopni si vypracovat vetší počet šancí a zakončení. Druhou půli hráči pochopili, jak na malém prostoru hrát, přibývaly šance, a nakonec i góly.

U15

SK Slavia Praha vs. SK Kladno 9:0 (2:0)

Sestava: Vávra – Kovář, Ferenc, Janota, Motyčka – Palaščák (41. Brázda), Pastyřík, Magada – Drašnar, Hájek, Klepáč

Góly: 14. a 43. Klepáč, 40. Janota, 46., 51. a 56. Brázda, 66. Drašnar, 73. Magada, 75. Ferenc

Hodnocení trenéra Pavla Němce: První poločas, když měl soupeř síly, to nebylo vůbec jednoduché, ačkoli se to dle výsledku může zdát. Kladno mělo dvě šance, kdy nás podržel brankář. Soupeři jsme místy nabídli až moc prostoru a příležitostí se ukázat. Druhý poločas Kladno zcela odpadlo a my dávali jeden gól za druhým. Jsem rád, že jsme i přes velké množství absencí zápas nakonec s přehledem zvládli.

U14

SK Slavia Praha vs. SK Kladno 5:1 (2:0)

Sestava: Jeřábek – Baroš, Kuneš, Kratochvíl, Kravařík – Kupera, Pancíř (41. Kozhushko), Svoboda – Chadima, Mašek (41. Filip), Ilinčić (41. Barčot)

Góly: 3. Ilinčić, 24. a 73. Baroš, 52. Kozhushko, 59. Kupera

Hodnocení trenéra Jakuba Glance: Kvalita soupeře nás dnes bohužel neprověřila. Přesto bych si dokázal představit lepší řešení zejména v předfinální fázi po přepnutí do ofenzivy. Mrzí nás další neproměněné šance a obdržený gól. V brance za nás dnes nastoupil Dominik Jeřábek z U12 a byl skvělý.

U13

Legia Varšava vs. SK Slavia Praha 10:2

Góly: Štěpánek, Pěnkava

Hodnocení trenéra Jonathana Daviese: Fyzicky jsme nebyli bohužel ani blízko hráčům Legie. Opět jsme se také báli hrát proti silnému soupeři. Chvílemi jsme se snažili hrát pěkný fotbal a dali jsme krásný gól, ale nebyli jsme schopni udržet míč dostatečně dlouho na to, abychom měli hru pod kontrolou. Dělali jsme také spoustu chyb.

U11

Legia Varšava vs. SK Slavia Praha 4:4

Góly: 2x Valenta, Podhorský, Jozífek

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Legia je těžký soupeř, možná nejtěžší z polských týmů, se kterými jsme se v této sezoně potkali. Oproti ostatním týmům chtěli hrát a neměli postavenou hru na nakopávaných míčích. Největší rozdíly, které jsme vnímali, byly v práci do defenzivy. Skvěle zvládali bránění jeden na jednoho a měli o něco větší klid na míči. My občas situace řešíme hodně zbrkle, abychom to hlavně měli co nejrychleji za sebou. Zápas byl vyrovnaný. My měli horší začátek a z prvních dvou střel na branku jsme dostali 2 góly. Ale naopak závěr patřil nám, když jsme se dokázali do zápasu vrátit ze stavu 1:4. Nakonec jsme mohli i vyhrát, ale dvě šance v posledních pěti minutách jsme neproměnili.

U7

SK Slavia Praha vs. SK Praga Vysočany

Hodnocení trenéra Petra Bystričana: Ze začátku zápasu nám chybělo tempo a trochu déle jsme se rozjížděli. Kluci se postupem času do toho dostali a objevovali se krásné akce jeden na jednoho, krásné střely, spousty branek a hodně emocí.