čt., 30. březen 2023 22:06

Fillo vyřazen z kádru Zlína, dvě červené karty po sobě Vrba tolerovat nebude

Martin Fillo chvíli před nástupem na hrací plochu Martin Fillo chvíli před nástupem na hrací plochu Zdroj: Jan Zahnaš
Sedmatřicetiletý Martin Fillo byl vyřazen ze sestavy Zlína poté, co svůj tým dvakrát po sobě oslabil. Nejprve v zápase proti Spartě, ve kterém stihl za čtyři minuty získat dvě žluté karty. Po vypršení trestu nastoupil do derby proti Slovácku. V tomto zápase strávil Fillo ještě o minutu méně a za svoje provinění ponese zodpovědnost.

Když se Zlín utkal 25. února s favorizovanou Spartou, mělo se jednat o jednoznačný zápas a ze začátku to tak i bylo. Sparťané vedli o poločase 2:0 a když v padesáté minutě zvýšil Čvančara už na 0:3, bylo zaděláno na debakl. Zlín ovšem nabral druhý dech a v šedesáté minutě vedli hosté už jen o jednu branku. Ševci nepolevovali a dále soupeře tlačili a Sparta tahala za kratší konec provazu. Trenér domácích Pavel Vrba se rozhodl ještě posílit ofenzívu a v osmdesáté druhé minutě naskočil do hry Martin Fillo, který střídal Vakhtanga Chanturishviliho. Zkušený záložník do zápasu nenastoupil vůbec dobře a po třech minutách si připsal žlutou kartu za protesty proti verdiktu arbitra. Byla to pro něj čtvrtá žlutá karta v této sezóně a to znamenalo, že do dalšího zápasu nemůže nastoupit. O minutu později bylo pro Filla ještě hůř. Sparta se dostávala do rychlého protiútoku, který zatáhnutím za dres zastavil právě Fillo. Rozhodčí byl nemilosrdný a po právu ukázal zkušenému zlínskému záložníkovi druhou žlutou a následně červenou kartu, což znamenalo, že si nezahraje ve dvou následujících zápasech. Zlínu se už srovnat nepodařilo a zápas skončil 2:3.

Po odpykání trestu se Fillo vrátil na trávník ve vypjatém derby 19. března se Slováckem, ve kterém dokonce nastoupil v základní sestavě. Zápas ovšem sotva začal a Fillo už měl další problém. Uběhlo devadesát vteřin a zlínský záložník nevybíravým skluzem poslal k zemi Hofmanna a rozhodčí mu okamžitě ukázal žluto kartu. Na neštěstí pro Filla dostal hlavní arbitr od asistenta u videa zprávu, že si má celou situaci jít sám ještě překontrolovat. Po prozkoumání situace měl naprosto jasno. Žlutou kartu Fillovi odebral a nahradil ji kartou červenou. Zlínští, kteří byli již před zápasem pasováni do role outsidera zápas prohráli 3:0.

Na tiskové konferenci po zápase novináři zásobovali kouče Zlína s dotazy, jak s hříšníkem Fillem naloží. Vrba řekl, že situaci komentovat nebude, a že klub vydá v pondělí oficiální stanovisko. Ještě než se tak stalo, obdržel Fillo za svůj zákrok pětizápasový trest od Fotbalové asociace České republiky. Klub oznámil, že Martin Fillo během své neplánované pauzy nebude trénovat s prvním týmem a bude se připravovat individuálně s asistentem trenéra a dále se uvidí až v budoucnu. V klubu se ovšem šíří informace, že trenér s Fillem už do této sezóny nepočítá a v létě, kdy mu končí smlouva, se stane volným hráčem.