Hvězdou týdne v NHL byl útočník Los Angeles Arvidsson

Útočník Los Angeles Kings Viktor Arvidsson byl v NHL vyhlášen první hvězdou uplynulého týdne, v němž zámořské hokejové lize s pěti góly kraloval střelcům. Další ocenění v tradiční anketě získali útočník Montrealu Nick Suzuki a brankář Minnesoty Filip Gustavsson.

Forvard LA Kings Viktor Arvidsson (vlevo) oslavuje vstřelený gól v duelu s Winnipegem.

Devětadvacetiletý Arvidsson skóroval v každém ze tří zápasů Kings v minulém týdnu a pokaždé do kanadského bodování zapsal více než jeden bod. Tříbodovým představením za dvě branky a jednu asistenci v duelu se St. Louis týden uzavřel s celkovou bilancí sedm bodů (5+2).

Třiadvacetiletý Suzuki nasbíral ve třech zápasech osm bodů za dvě branky a šest asistencí. V duelu s Columbusem oslavil poprvé v kariéře čtyřbodový večer, k vítězství Canadiens 8:2 přispěl gólem a třemi přihrávkami.

Gustavsson ve dvou zápasech v brance Minnesoty zlikvidoval 69 z 71 střel a vychytal dvě výhry s úspěšností zákroků 97,2 procenta. Při vítězství 2:1 v prodloužení s New Jersey si připsal 47 úspěšných zásahů, nejvíce v kariéře, 25 z nich předvedl ve třetí třetině a prodloužení.