neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Písecká juniorka dvakrát těsně vyzrála na Havířov

PÍSEK – Písečtí junioři bojují o udržení první ligy. Do série play down vstoupili dvěma domácími zápasy, ve kterých vyzvali Havířov. V sobotu 18. března diváci čekali na gól až do závěrečné třetiny. O rozuzlení se postaral až čtyři minuty před koncem písecký Denis Řehoř, který vstřelil jedinou a tudíž rozhodující branku zápasu. Ani nedělní duel žádné gólové hody nepřinesl. I tentokrát měl ale šťastný konec pro celek trenéra Radka Volfa. Žlutomodří šli v první třetině do vedení po trefě Filipa Chába. Těsný náskok drželi domácí až do 52. minuty, kdy vedení navýšil sám střelec první branky. Havířovu se jen v závěru podařilo korigovat. Písek se v sérii dostal do vedení 2:0 a teď ho čeká odveta na ledě soupeře.

1. zápas
IHC Králové Písek – HC AZ Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Řehoř
Rozhodčí: Tomáš Battěk, Marek Trnka — František Štěpánek, Jakub Stacho. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 85
Písek: Jansa — Čunát, Dohnal, Velíšek, Polák, Šipla, Lechnýř, Cícha — Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Dubský, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl
Havířov: Smolka — Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Kreutz, Valouch, Kalina, Brančík — Plevka, Middleton, Kolat, Mikula, Lipka, Lajoš, Urbančík, Žák, Makovec, Siekierka, Pohl

2. zápas
IHC Králové Písek – HC AZ Havířov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Cháb (Dubský, Řehoř), 52. Cháb (Velíšek) – 59. Urbančík (Wlodara)
Rozhodčí: Kryštof Ovsík, Jan Červenka — Tomáš Kučera, David Thuma. Diváků: 130
Havířov: Smolka — Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina — Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Žák, Siekierka, Urbančík, Makovec