sobota 4.5 20:00 - MC Fabrika, České Budějovice

Koncert.

• Slavičí dům - pozvánka na benefiční představení

sobota 4.5 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

Divadelní představení.

PÍSEK - V rámci 18. kola České fotbalové ligy hostili fotbalisté FC Písek v sobotu 18. března na své umělé trávě tým Přeštic. V minulém kole si Písek ze hřiště Zbuzan přivezl velmi cenné tři body za těsnou výhru 1:0. Na toto vítězství chtěli Písečtí navázat, ale hlavně v první půli dobře hrající soupeř jim to nedovolil a výsledkem byla jednogólová remíza.

FC Písek - FK Robstav Přeštice 1:1 (0:0)
Branky: 50. Koreš - 61. Chocholoušek
Rozhodčí: Trska - Doubrava, Lafek. ŽK: 4:2 (Němeček, Musa, Koreš, Malý - Kraml, Hradecký). Diváků: 251
Písek: Satrapa – Musa, Běloušek, Kašpar – Malý, Němeček (84. Štěch), Sajtl, Vokurka (46. Kalousek) – Baďura (46. Koreš) – Bicenc (74. Hendrych), Voráček
Přeštice: Švihořík – Hradecký, Heger, Chocholoušek, Rádl – Rossmann (78. Popovič), Kraml, Černý (92. Vohrna), Zeman (92. Bodnaruk) – Suchý, Arzberger (69. Řezáč)

V prvním poločase byli překvapivě aktivnější hosté, kteří svou mírnou převahu vyjádřili nastřelením břevna a zapařením jediné vyložené šance prvního poločasu. Domácím se nic podobného nepovedlo a jejich akce končily na hranici velkého vápna.
Do druhého poločasu poslal písecký trenér Nousek na hřiště Kalouska a Koreše a karta se rychle obrátila. Píseckým jakoby narostla křídla, najednou jich byla plná hrací plocha a ani šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Pět minut po zahájení se po standardní situaci dostal míč ke Štěpánu Korešovi, který křížnou střelou přesně trefil do míst, kde se břevno spojuje s tyčí a míč nezadržitelně skončil v síti přeštické branky. Nelíčená radost, o kterou se šťastný střelec běžel podělit i s rodinou, vydržela Písku ale jenom deset minut. Po rohovém kopu, který zahrával exligový Martin Zeman, se hlavou prosadil Ondřej Chocholoušek a bylo vyrovnáno na 1:1. V závěru se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu a blízko radosti byl písecký kapitán Ondřej Běloušek, který však trefil jenom tyč branky hostí. Klinickou smrt přežili i domácí, jenže jeden z hostujících hráčů ve stoprocentní šanci na malém vápně zkolaboval. A když už nikdo nedokázal rozvlnit síť soupeřovy branky, došlo na spravedlivou dělbu bodů, z které měli rozhodně větší radost hosté.

Duel hodnotí ve videu písecký trenér Milan Nousek.