Kraft v kvalifikaci na lety ve Vikersundu snížil náskok Graneruda v Raw Air

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál kvalifikaci na sobotní závod v letech ve Vikersundu a posunul se na druhé místo v průběžném pořadí prestižní série Raw Air. Ztrátu na vedoucího Halvora Egnera Graneruda snížil na 22,4 bodu. Norský reprezentant skončil třetí za jiným Rakušanem Michaelem Hayböckem, který se výkonem 239,5 metru postaral o nejdelší skok dne.

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft

Kraft skočil o půl metru méně, Granerud předvedl 238 metrů. V Raw Air dosud druhý Anže Lanišek ze Slovinska obsadil skokem dlouhým 217 metrů až třinácté místo. Čeští skokani na mamutím můstku v Norsku nestartují.

Raw Air ve Vikersundu vyvrcholí. Po sobotním závodě je na programu ještě v neděli kvalifikace a závěrečný závod. Lídr Světového poháru Granerud se v šestém ročníku série na norských můstcích může stát prvním vítězem z pořadatelské země.