Ovlivnili sudí utkání? Plzeň se ohrazuje proti výrokům rozhodčích a vetuje Hejduka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Sobotní prohrou se jim výrazně přiblížil konec sezony. Plzeňští hokejisté padli s Libercem 1:3 a v předkole prohrávají 1:2 na zápasy. A klub cítí křivdu, ještě před nedělním utkáním tak protestoval proti čtveřici rozhodčích a vetoval sudího Oldřicha Hejduka.

Strkanice před plzeňskou brankou v sobotním utkání s Libercem.

„HC Škoda Plzeň se důrazně ohrazuje proti rozhodnutím čtveřice rozhodčích v utkání číslo tři série předkola s Bílými Tygry Liberec," stojí v tiskové zprávě Západočechů.

Indiáni pak vypichují dva důležité momenty ze sobotního utkání. Vadí jim neodpískaný zákrok T.J. Melancona na Filipa Suchého z první třetiny. Liberecký obránce zezadu rukama srazil domácího útočníka na mantinel, ale zůstal nepotrestán.

Druhá situace nebyla na první pohled tak nápadná. Plzeňský bek Jan Jaroměřský a hostující forvard Jan Ordoš sprintují za vyhozením Bílých Tygrů a bojují o to, jestli se bude pískat zakázané uvolnění Liberce.

Ačkoliv se k puku nakonec dostal jako první Ordoš, na spojnici kruhů, která je pro posuzování těchto situací zásadní, se nacházel až za Jaroměřským. Čárový sudí přesto rozpažil už v době, kdy byl puk u modré čáry. „Neodpískaný icing hrubě ovlivnil průběh utkání, neboť z navazující situace padla druhá branka hostů," uvádí plzeňský klub. Kollmanova trefa byla nakonec i vítězná.

„HC Škoda Plzeň reaguje na úroveň řízení celého utkání vetací hlavního sudího Oldřicha Hejduka," oznamují Západočeši.

Fanoušci Škody si na Hejduka výrazně stěžovali už při utkání 49. kola základní části s Třincem (4:5 po prodloužení), tehdy však ještě klub nereagoval. Ozval se až nyní.