Sestupem ohrožená Spezia zaskočila Inter Milán, Neapol uspěla proti Atalantě

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalisté Interu Milán v předehrávce 26. kola italské ligy nečekaně prohráli 1:2 na hřišti sestupem ohrožené Spezie. Svěřenci trenéra Simone Inzaghiho tak na vedoucí Neapol ztrácejí stále 15 bodů a mohou o víkendu přijít o druhé místo v tabulce. Lecce doma podlehlo Turínu 0:2. Fotbalisté AS Řím v sedmigólové přestřelce překvapivě prohráli doma se Sassuolem 3:4. Domácí oslabilo vyloučení albánského obránce Marashe Kumbully v nastavení prvního poločasu.

Inter měl přitom po necelé čtvrthodině velkou šanci dostat zápas pod kontrolu. Ve 14. minutě kopal argentinský mistr světa Lautaro Martínez pokutový kop, ale polský brankář Bartlomiej Dragowski jeho střelu vyrazil.

První gól tak vstřelili domácí. V 55. minutě skóroval střelou k tyči z hranice pokutového území Daniel Maldini, jenž ve Spezii hostuje z rivalského milánského týmu AC, kde jeho otec Paolo a dědeček Cesare nosili kapitánskou pásku.

Interu svitla šance na bodový zisk v 83. minutě, kdy Romelu Lukaku kopal jeho druhou penaltu a nezaváhal. Už čtyři minuty nato ale dostali tuto možnost i domácí a angolský útočník M'Bala Nzola z třetího pokutového kopu v zápase rozhodl.

Milánský velkoklub prohrál druhý ze tří ligových zápasů a nevydařila se mu generálka na úterní odvetu osmifinále Ligy mistrů v Portu, nad nímž doma vyhrál 1:0. Spezia zvítězila po sedmi utkáních a téměř dvou měsících a na 17. pozici má náskok šest bodů na sestupové pásmo.

Fotbalisté Neapole napravili porážku s Laziem a po výhře 2:0 nad Bergamem mají po 26. kole italské ligy opět osmnáctibodový náskok na druhý Inter Milán. Lídr tabulky, který před týdnem přišel o domácí neporazitelnost v sezoně, využil znovu na vlastním stadionu páteční nečekané zaváhání svého pronásledovatele, který podlehl 1:2 Spezii.

Suveréni soutěže si vytvořili výrazné brankové příležitosti až ve druhém poločasu. Povedené nůžky nejlepšího střelce Serie A Osimhena sice Musso chytil, po hodině hry už ale inkasoval po ráně Kvaraccheliji. Gruzínský záložník obdržel míč od Osimhena, obehrál několik bránících hráčů a tvrdou střelou do šibenice dal jedenáctý gól v sezoně. V 77. minutě si na centr z rohového kopu naskočil Rrahmani, a ačkoli si Musso na míč sáhl, hlavičku kosovského obránce vytěsnit nedokázal.

Atalanta získala z posledních čtyř zápasů jen bod a drží šesté místo v tabulce se sedmibodovým náskokem na Juventus. Neapol čeká ve středu odvetný zápas Ligy mistrů s Frankfurtem.

Gólovou smršť na Olympijském stadionu spustil v druhé desetiminutovce hostující Lauriente a trefil se hned dvakrát. AS snížilo v 26. minutě zásluhou Zalewského. Naděje domácích zhatil těsně před poločasem Kumbulla, když kopl do Berardiho ležícího po vzájemném souboji v pokutovém území. Albánský reprezentant dostal přímou červenou kartu a sám Berardi penaltu proměnil.

Ani v deseti se Římané nechtěli vzdát a pět minut po přestávce snížil Dybala. Čtvrt hodinu před koncem však vrátil hostům dvougólové vedení Pinamonti a domácí se zmohli už jen na jednu odpověď - v nastavení se trefil Wijnaldum.

AS Řím nevyužil příležitosti dostat se alespoň dočasně na třetí místo před městské rivaly z Lazia a zůstal pátý. Sassuolo vyhrálo potřetí v řadě a je třinácté.

Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě zvítězila na hřišti Cremony 2:0. Trefili se Mandragora a Cabral. Barák po vítězném gólu ve čtvrtek do sítě Sivassporu v prvním osmifinále Evropské konferenční ligy odehrál celé utkání.

FC Turín zvítězil v Lecce rovněž 2:0 po brankách Singa a Sanabrii. Český reprezentant David Zima v nominaci na utkání chyběl kvůli poranění kolena.