Senzace v Itálii: Inter nečekaně podlehl na hřišti outsidera ze Spezie

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Interu Milán v předehrávce 26. kola italské ligy nečekaně prohráli 1:2 na hřišti sestupem ohrožené Spezie. Svěřenci trenéra Simone Inzaghiho tak na vedoucí Neapol ztrácejí stále 15 bodů a mohou o víkendu přijít o druhé místo v tabulce.

Inter měl přitom po necelé čtvrthodině velkou šanci dostat zápas pod kontrolu. Ve 14. minutě kopal argentinský mistr světa Lautaro Martínez pokutový kop, ale polský brankář Bartlomiej Dragowski jeho střelu vyrazil.

První gól tak vstřelili domácí. V 55. minutě skóroval střelou k tyči z hranice pokutového území Daniel Maldini, jenž ve Spezii hostuje z rivalského milánského týmu AC, kde jeho otec Paolo a dědeček Cesare nosili kapitánskou pásku.

Interu svitla šance na bodový zisk v 83. minutě, kdy Romelu Lukaku kopal jeho druhou penaltu a nezaváhal. Už čtyři minuty nato ale dostali tuto možnost i domácí a angolský útočník M'Bala Nzola z třetího pokutového kopu v zápase rozhodl.

Milánský velkoklub prohrál druhý ze tří ligových zápasů a nevydařila se mu generálka na úterní odvetu osmifinále Ligy mistrů v Portu, nad nímž doma vyhrál 1:0. Spezia zvítězila po sedmi utkáních a téměř dvou měsících a na 17. pozici má náskok šest bodů na sestupové pásmo.

Domácí: 55. Maldini, 87. Nzola

Hosté: 83. Lukaku

Domácí: Drągowski – Caldara, Ampadu, Nikolaou – Amian, Żurkowski (46. Ekdal), Bourabia, Agudelo (66. Kovalenko), Gyasi (81. Ferrer) – Šomurodov (C) (46. Maldini, 89. Wiśniewski), Nzola.

Hosté: Handanovič (C) – Darmian (80. V. Carboni), Acerbi, A. Bastoni – D'Ambrosio (66. Dumfries), Barella (66. Çalhanoğlu), Brozović, Mchitarjan (67. Džeko), Gosens (66. Dimarco) – Lukaku, La. Martínez.

Náhradníci

Domácí: Sala, Kovalenko, Cipot, Krollis, Ekdal, Zoet, Esposito, Giorgeschi, Wiśniewski, Ferrer, Maldini, Verde, Zovko

Hosté: Onana, Çalhanoğlu, Džeko, Gagliardini, Asllani, Bellanova, de Vrij, Carboni, Dumfries, Zanotti, Cordaz, Dimarco

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.