neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Fotbalisté Slavoje berou na úvod bod, stolní tenisté měli nabitý program

ilustrativní foto

ČESKOKRUMLOVSKO – První jarní kolo mají za sebou divizní fotbalisté Českého Krumlova. Slavoj se představil na půdě outsidera soutěže. V Horní Bříze nakonec díky skvělému závěru vybojoval alespoň bod. Stolní tenisté Kaplice odehráli dvě venkovní utkání třetí ligy. Nezaháleli ani hráči v nižších soutěžích. Florbalisté Kaplice se představili v Chýnově.

Český Krumlov získal bod v samotném závěru

HORNÍ BŘÍZA – Na úvod jarní části Divize A čekal fotbalisty Českého Krumlova výjezd na hřiště posledního celku tabulky Horní Břízy, který měl na kontě pouze bod. Po poločase byl stav sice nerozhodný, ale pak domácí díky dvěma gólům vedli 3:1. Už to vypadalo, že si Horní Bříza připíše premiérové vítězství, ale Slavoj v závěru zabral a díky gólům Strapka a Parakhnenka bral nakonec alespoň bod. V příštím kole Český Krumlov přivítá pražskou Aritmu.

SK Horní Bříza – FK Slavoj Český Krumlov 3:3 (1:1)
Branky: 25. Kožíšek, 64. Šmíd, 74. Trojanec - 38. Vávra, 85. Strapek, 86. Parakhnenko
Český Krumlov: Beránek – Trmal, Kabele, Kuna – Matuška, Svoboda (70. Strapek) – Kolář, Novák, Vávra – Růžička (46. Vonášek), Vaněk (63. Parakhnenko)

Domácí celek šel do vedení ve 25. minutě, kdy se prosadil Vlastimil Kožíšek – 1:0. Slavoji se ale ještě do přestávky podařilo odpovědět Ladislavem Vávrou a do kabin se šlo za stavu 1:1. Po přestávce se Horní Bříza vrhla do útoku a po trefě Jiřího Šmída šla do vedení. To ještě o deset minut později navýšil Jáchym Trojanec a se Slavojem to moc dobře nevypadalo – 3:1. Hosté ale nic nevzdali a o bod se rvali do poslední chvíle. A vyplatilo se. Pět minut před koncem mířil přesně střídající Michal Strapek a vzápětí na 3:3 srovnal další střídající hráč Artem Romanovyč Parakhnenko.

Ostatní výsledky 16. kola: Příbram B – Klatovy 1:3, Aritma Praha – Tochovice 1:1, Komárov – Mariánské Lázně 4:2, Katovice – Petřín Plzeň 1:1, Doubravka – Hořovice 3:0, Lom – Rokycany 1:0, Soběslav – Domažlice 1:0

Program 17. kola: Sobota 11. března 10.30 Český Krumlov – Aritma Praha

Stolní tenisté Kaplice vezou od soupeřů jednu výhru

V dalších dvou zápasech třetí ligy vyrazili stolní tenisté Kaplice na hřiště soplů. V Praze nestačili na El Niňo a prohráli 10:4. To v Šanově se jim dařilo podstatně lépe a Kapličtí zvítězili s přehledem 3:10.

SF SKK El Niňo Praha E – TJ Spartak Kaplice 10:4
Čtyřhry: 1:1
Body domácích: David Půlpán 2:1, Jiří Plachý 2:1, Jonáš Gajda 3:0, Matěj Beran 2:1
Body hostů: Pavel Beneš mladší 1:2, Martin Fesl 0:3, Petr Beneš 1:2, Miroslav Janošťák 1:2

TJ Šanov – TJ Spartak Kaplice 3:10
Čtyřhry: 0:2
Body domácích: Danile Vojna 0:3, Filip Koděra 0:2, Martin Volák 0:3, Jan Cafourek 3:0
Body hostů: Petr Beneš 3:0, Miroslav Janošťák 2:1, Martin Fesl 2:1, Pavel Beneš mladší 1:1

Divize
RUFA Bechyně – TJ Spartak Kaplice B 10:8
Body domácích: Michal Špeta 1:3, Jiří Alexa 2:2, Tomáš Soldát 4:0, Jan Syrovátka 2:2
Body hostů: Jaroslav Procházka 2:2, Kamil Kuchta nejmladší 3:1, Milan Růžička 1:3, Dalibor Zikeš 1:3

TJ Sokol Kardašova Řečice – TJ Spartak Kaplice B 10:1
Čtyřhry: 0:1
Body domácích: Ondřej Peckert 1:0, Martin Hunal 2:0, Jan Smolík 3:0, Adam Posel 1:0, WO: 3:0
Body hostů: Jaroslav Procházka 0:3, Milan Růžička 0:2, Dalibor Zikeš 0:2, WO: 0:3

Velešín- Přídolí A – TJ VS Tábor 10:5
Body domácích: Josef Kamera 1:2, Roman Vraspír 1:2, Roman Vochozka 3:0, Jan Janda 4:0
Body hostů: Richard Jehně 1:3, Lukáš Děd 1:2, Václav Jehně mladší 0:3, Radek Losos 2:1

Krajský přebor
TJ Spartak Kaplice C – TJ Suchdol nad Lužnicí A 10:4
Body domácích: Jan Dvořák 2:1, Rudolf Dvořák 2:1, Zdeněk Kmoch 2:1, Pavel Beneš starší 3:0
Body hostů: Josef Dvořák mladší 1:2, Karel Janda 2:1, František Janda 0:3, Jan Krahulec 0:3

Velešín-Přídolí B – TJ Osek 10:7
Body domácích: Roman Vochozka 3:1, Kamil Betka 2:2, Dušan Blaženec 0:3, Roman Vraspír 4:0
Body hostů: Libor Holman 2:2, František Brandýs 2:2, Miroslav Vejda 1:3, Milan Hromádka 1:2

Velešín- Přídolí B - TJ Suchdol nad Lužnicí A 10 10:3
Čtyřhry: 2:0
Body hostů: Josef Dvořák mladší 2:1, Karel Janda 1:2, František Janda 0:3, Josef Trsek 0:2

TJ Spartak Kaplice C – TJ Osek 10:8
Body hostů: Libor Holman 3:1, František Brandýs 2:2, Milan Hromádka 1:3, Miroslav Vejda 1:3

Florbalisté Kaplice přivezli z Chýnova tři body

CHÝNOV – Florbalisté Kaplice zajížděli první březnovou sobotu do Chýnova, kde je čekaly zápasy s rezervou Jindřichova Hradce a domácím celkem. Proti Jindřichovu Hradci si kapličtí hráči s chutí zastříleli a slavili vysokou výhru rozdílem dvanácti branek. Utkání s Chýnovem bylo mnohem vyrovnanější a z těsného vítězství se radoval celek z Táborska.

Regionální liga mužů
29. kolo

Florbal Jindřichův Hradec B - FBC Spartak Kaplice 2:14 (0:6, 1:3, 1:5)
Branky: 24. Jakub Tejnor, 42. Roman Aster - 2. Petr Ballák, 3. Jan Völfl, 5. Jan Völfl, 8. Jakub Jirkal, 12. Filip Hron, 14. Petr Ballák, 22. Petr Ballák, 23. Pavel Wunsch, 24. Tomáš Kadlec, 31. Ondřej Gloza, 38. Jan Völfl, 39. Ondřej Gloza, 41. Antonín Ballák, 43. Jan Völfl
Rozhodčí: Jan Koten - Jiří Kučera. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0

FBC Spartak Kaplice - TJ Sokol Chýnov 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 16. Jan Völfl, 43. Petr Ballák, 45. Jan Völfl - 4. Pavel Korbel, 7. Otto Strakatý, 19. Otto Strakatý, 26. Ondřej Vachta
Rozhodčí: Jan Koten - Jiří Kučera. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 50