Ve vánici mladé sparťanky vyhrály v Plzni

26. 2. 2023, 1. liga mladších žákyň Čechy WU13
FC Viktoria Plzeň WU13 – AC Sparta Praha WU13 3:7 (2:5)
Sestava: Žilová, Váňová, Kovářová, Štroblová, Fischerová, Ambrušová, Urbánková, Smutná, Gablíková, Murgačová K. Murgačová S
Branky: Ambrušová 2, Smutná 3, Gablíková, Murgačová S.
První jarní mistrovské utkání čekalo děvčata Sparty na hřišti Plzně. Do utkání vstoupila Sparta velmi aktivně a hned v první minutě utkání kopala penaltu, kterou zkušeně proměnila Ambrušová.
Poté do hry vstoupilo počasí, kdy se prakticky od 15. minuty dohrával zápas za nepříjemné vánice, které fučela přímo hráčkám do obličeje. Sparťanky zaslouží pochvalu, že i v tomto velmi nepříjemném počasí chtěly hrát fotbal a dotáhly utkání do zaslouženého vítězství.
27. 2. 2023
FC Slovan Liberec WU13 – AC Sparta Praha WU13 rudá 7:8 – hráno 3x30 minut
Sestava: Žilová, Gablíková, Urbánková, Smutná, Váňová, Kovářová, Štroblová, Fischerová, Ambrušová, Hájková, Murgačová K.
Branky: Smutná 6, Ambrušová, Murgačová K
FC Slovan Liberec WU13 – AC Sparta Praha WU13 bílá 2:7 – hráno 3x30 minut
Sestava: Murgačová K., Murgačová S., Bohatová, Kašparová, Martinů, Táborská, Michálková, Kvíčerová, Zdeňková, Jínová, Kratochvílová, Slezáková, Sidorenko, Svobodová, Havlíčková, Chmelová
Branky: Murgačová S. 3, Chmelová 2, Martinů, Murgačová K.,
V rámci soustředění v Českém Dubu sehrála děvčata Sparty přátelské utkání s místním Libercem. V rámci vytíženosti hráček se hrálo na dvě hřiště 3x30 minut. V obou utkáních byl k vidění svižný fotbal a spousta hezkých akcí na obou stranách. Takto by měla vypadat reklama na dívčí fotbal.
Slovo trenéra: Vzhledem k tomu, že nám Plzeň nepřeložila utkání na sobotu, jak jsme požadovali, museli jsme vyrazit v neděli do Plzně, abychom se pak po utkání přesouvali na soustředění do Českého Dubu. V Plzni jsme odehráli zápas se soupeřem, který chtě hrát od začátku technický fotbal, což utkání jenom prospělo i přes nepříznivé počasí, kdy se prakticky celé utkání hrálo za velmi silného bočního větru se sněžením. Děvčata předvedla velmi dobrý výkon a zaslouženě vyhrála.
Na soustředění v Českém Dubu jsme pak pokračovali přátelským utkáním se Slovanem Liberec, které bylo reklamou na dívčí fotbal. Oba týmy hrály od začátku ve vysokém tempu a k vidění bylo spousta hezkých momentů. Škoda, že takovýchto zápasů není v soutěži více."