Krčmář ve stíhačce doplatil na čtyři chyby a dojel šestnáctý, kraloval Johannes Thingnes Bö

Biatlonista Michal Krčmář si ve stíhacím závodě na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě pohoršil o tři místa na šestnáctou příčku. Doplatil na čtyři chyby na střelnici. Vedoucí postavení ze sprintu potvrdili norští bratři Böové. Johannes Thingnes ozdobil zisk malého křišťálového glóbu dalším jednoznačným vítězstvím s více než půlminutovým náskokem před Tarjeiem. Třetí skončil Švéd Martin Ponsiluoma.

Nové Město na Moravě (Aktualizováno: 17:20 4. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář

Michal Krčmář | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: Český biatlon

Krčmář se navzdory zaváháním na první i třetí položce dlouho držel na třinácté příčce, z níž do závodu vyrážel. Dvě chyby při závěrečné střelbě vestoje ho ale srazily na 19. pozici, kterou v posledním kole o tři místa vylepšil.

„Nejsem z toho nijak smutný. Pořád si myslím, že je to nějaký vysoký standard a závod, kdy se člověk pohybuje vepředu,“ řekl novinářům Krčmář.

S výkonem jsem spokojený a těším se na sobotu. Bude to kotel, říká po třináctém místě ve sprintu Krčmář

Číst článek

„Do poslední stojky jsem se tam rval o pěkné umístění, bohužel jsem na čtvrté střelbě udělal dvě chyby a to mě odsoudilo do zadních pozic. Ne, že bych smutnil, ale určitě se nebiju do prsou,“ doplnil.

Z českých reprezentantů bodoval ještě Tomáš Mikyska, jenž po pěti trestných kolech obsadil 37. místo. Jakub Štvrtecký byl se sedmi chybami o pět míst za ním a Adam Václavík se stejnou bilancí obsadil 49. místo.

„Nebylo to nic moc. Mrzí mě ta střelba a běžecky to bylo padesát na padesát. Sice jsem zde zajel i druhý závod na bodech, ale diváci si zasloužili víc,“ uvedl Mikyska.

Aktuální vládce světového biatlonu Johannes Thingnes Bö si ze stíhačky znovu udělal sólozávod.

Po dvou nulách vleže jeho náskok před starším sourozencem narostl téměř na minutu. Na stojce sice pokaždé jednou minul, ale vždy odjížděl z trestného kola dříve, než Tarjei zahájil střelbu. V cíli je dělilo více než půl minuty.

O třetí místo se bojovalo daleko za nimi. Díky nejrychlejšímu běžeckému času získal bronzovou medaili Ponsiluoma, který si navzdory pěti chybám polepšil o tři místa. Na vítěze ztratil přes minutu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít