Obránce Rangers Miller pořádně přestřelil. Soupeři plivl do obličeje

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Pořádnou ostudu si uřízl obránce New Yorku Rangers K'Andre Miller v nedělním utkání NHL proti Los Angeles Kings (5:2). Třiadvacetiletý hokejista neudržel nervy na uzdě a při výměně názorů v přerušené hře plivl na soupeře Drewa Doughtyho, za což si před zraky Madison Square Garden vysloužil trest pět plus do konce zápasu. Obránci LA se Miller po střetnutí telefonicky omluvil, a ačkoliv tvrdí, že plivnutí nebylo úmyslné, stopka do dalších duelů ho s největší pravděpodobností nemine.

Čárový sudí Kilian McNamara doprovází do šatny obránce New Yorku Rangers K'Andre Millera po udělení trestu do konce zápasu.

Miller se do kabin poroučel necelé čtyři minuty před koncem první třetiny. Nesportovního prohřešku si zpočátku téměř nikdo nevšiml. Až na protest hostující lavičky jeli sudí zkontrolovat video, na němž je plivanec do tváře obránce Doughtyho zjevný.

„Ten kluk se kvůli tomu, co udělal, cítí velmi špatně. Říkal, že to byla nehoda," omlouval svého svěřence kouč Jezdců Gerard Gallant.

Dougty po utkání řekl novinářům, že ho počínání Millera šokovalo. „Nevím, jestli to chtěl udělat, nebo ne. Ale byl to docela velký kemr přímo na mém obličeji, takže jsem byl pěkně naštvaný," přiznal losangeleský bek.

Je velice pravděpodobné, že rodáka z města Saint Paul v Minnesotě nemine dodatečné disciplinární potrestání. V roce 2019 si útočník Garnet Hathaway za plivnutí na obránce  Erika Gudbransona vykoledoval stopku na tři zápasy.