• Vernisáž výstavy obrazů Josefa Synka se křtem monografie

neděle 19.5 16:00 - Muzeum, Blatná

• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

PÍSEK - V neděli 26. února ukončili písečtí hokejbalisté zimní spánek a vrátili se na hřiště, kde je čekal opravdu ostrý start. Ve 4. kole Českého poháru hostil HC Švantlův Dvůr Písek ve své Orange aréně po více jak roce znovu extraligového soupeře - HBC Kladno. Švantlák je po nekompletním podzimu na 3. místě 2. ligy skupiny Čechy - Jih a dařilo se mu i v Českém poháru, kde úspěšně zvládl všechna tři dosavadní kola. Kladno se ve dvanáctičlenné extralize nachází na 7. místě tabulky a jeho soupiska nabízela několik současných či bývalých reprezentantů. Domácí vstoupili do utkání proti favoritovi s otevřeným hledím, ale brzy se začal projevovat rozdíl dvou tříd. Hosté o sobě více věděli a postupem času se začalo ukazovat, že mají i lepší fyzičku. Domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit, ale i oni si vypracovali brankové příležitosti, při kterých jim však chybělo více štěstí. Když už si hosté za stavu 0:4 byli příliš jistí vítězstvím, hráči Švantláku začali zlobit a k překvapení nebylo daleko.

HC ŠD Písek - HBC Kladno 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Konopa (Š. Hnyk, Vážný), 38. Sýbek, 45. Sýbek (L. Volf) - 7. Kohout (Pliml), 14. Kohout (Teinitzer, Barnošák), 18. Pliml (Schnaubelt, Kohout), 20. Kohout (Šíma), 44. Slavík (Šíma)
Rozhodčí: Daněk, Musil. Vyloučení: 3:6. Přesilovky: 5:3. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 64
HC ŠD: Čapek - O. Gába, Š. Hnyk, Hřebíček, Kozák, L. Volf, R. Volf - D. Gába, Habart, M. Hnyk, Hromádka, Kabele, Konopa, Kubeš, Kubiš, Rychlík, Sýbek, Vážný

Hosté se ujali vedení v polovině první třetině šťastným gólem, když nahozený míček propadl skrz gólmana Víta Čapka do branky. Když hosté přežili dvojnásobnou přesilovku, střelou od modré vymetl horní růžek Čapkovy branky František Pliml a bylo to 0:2. Poté Kladno využilo svou pečetní výhodu, zvýšilo na 0:3 a po další pěkné kombinaci svítil na ukazateli stav 0:4, který už pro Švantlák vypadal beznadějně. Ve 24. minutě obrana hostí zapomněla na Martina Konopu, který do odkryté klece snížil na 1:4. Rychlý útok Lukáše Volfa s Janem Sýbkem skončil druhým gólem a Švantláku narostla křídla. Na branku Kladna se valil jeden útok za druhým, a když domácí odvolali gólmana a poslali do hry šestého hráče, Sýbek pětačtyřicet vteřin před koncem snížil na 3:4 a drama bylo na světě. Jenže to hosté odmítli následným gólem do opuštěné branky a z postupu do dalšího kola se radovali oni.
Poslední třetina ukázala, že druholigový Švantlák se může důstojně měřit i s extraligovým soupeřem.