Pro skikrosařku Kučerovou skončilo mistrovství světa ve čtvrtfinále, do bojů o medaile nepostoupila

Česká skikrosařka Nikol Kučerová vypadla na mistrovství světa v gruzínském Bakuriani hned v úvodním vyřazovacím kole. Ve čtvrtfinálové jízdě obsadila třetí místo a do semifinále nepostoupila.

Bakuriani (Gruzie) (Aktualizováno: 14:11 26. 2. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikol Kučerová

Nikol Kučerová | Zdroj: Profimedia

Třiatřicetiletá Kučerová si místo ve vyřazovacích bojích, které se měly původně uskutečnit už v sobotu, ale kvůli silnému větru byly přeloženy na neděli, zajistila 15. místem v páteční kvalifikaci.

Mám větší respekt, ale ne strach, říká skikrosařka Kučerová. V Rusku bylo po bojkotu závodů dusno

Číst článek

Do čtvrtfinále ale česká reprezentantka dostala těžké soupeřky - aktuální olympijskou šampionku a obhájkyni titulu Sandru Näslundovou ze Švédska a úřadující vicemistryni světa a majitelku dvou olympijských bronzů Švýcarku Fanny Smithovou

Kučerová s nimi držela krok jen chvíli, poté na jednom ze skoků chybovala a do cíle dojela třetí se ztrátou 3,36 sekundy na nejrychlejší Näslundovou. Za druhou Smithovou zaostala o 2,36 sekundy. Čtvrtá skončila Němka Johanna Holzmannová.

Ostatní čeští reprezentanti ve vyřazovacích jízdách chyběli. Diana Cholenská i Daniel Paulus nepostoupili z kvalifikace.

Závod družstev

Paulus s Kučerovou se pak představili v premiérovém závodě družstev a po vyřazení v semifinále obsadili v malém finále druhé místo. Näslundová triumfovala s Davidem Mobärgem, mladším bratrem bronzového medailisty ze závodu mužů Erika Mobärga.

V individuálním závodě Näslundová ovládla MS potřetí v kariéře po letech 2017 a 2021. Finále vyhrála suverénně s náskokem téměř dvou sekund před Rakušankou Katrin Ofnerovou, která se ve 32 letech dočkala první medaile z velké akce. Třetí byla Smithová, která po zlatu z roku 2013 a třech stříbrech získala druhý světový bronz.

Šestadvacetiletá Näslundová potvrdila nadvládu v ženském skikrosu. Navázala na nedávný triumf ze Světového poháru, ve kterém navíc neprohrála rekordních 17 závodů za sebou.

V závodě mužů si pro titul dojel dvaadvacetiletý Deromedis, který ve finále zvítězil před Florianem Wilmsmannem z Německa, Erik Mobärg obhájil třetí místo z předloňského šampionátu.

Deromedis zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Ve Světovém poháru dosud bylo jeho maximem druhé místo, na olympiádě v Pekingu obsadil pátou příčku. Na světových šampionátech skončil v roce 2021 na třicátém místě, v roce 2019 byl jednatřicátý.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít