Čtvrtek 2.5 10:00 - Knihovna, Písek

Veselé pásmo říkanek, básniček, písniček a tvořivého hraní.

• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Junioři Milevska z domácího dvojzápasu vydolovali tři body, v play off jdou na Panthers Praha

MILEVSKO – Domácím dvojzápasem proti soupeřům ze severních Čech zakončili junioři FBC Došwich Milevsko základní část celostátní první ligy. Po sobotní výhře nad devátou Českou Lípou narazili svěřenci kouče Lukáše Dolejše v neděli na úplný závěr na suverénního vítěze této skupiny B – Liberec. Domácí s papírově silnějším protivníkem vycházeli ze zabezpečené obrany a čekali na nebezpečné protiútoky. Taktika jim dokonale vycházela v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Od druhé části ale hosté dokázali utkání snižovat (3:2). Obrat pak Liberec dokonal ve třetí třetině a nakonec si odvezl z Milevska vítězství 6:4. Domácí družstvo mu ale nenechalo nic zadarmo a bojovalo o body až do závěrečných sekund.

Nyní přichází na řadu play off, ve kterém junioři Milevska vyzvou Panthers Praha. Série začíná v sobotu 25. února na půdě soupeře, druhé utkání se bude hrát v neděli 26. února v Milevsku.

FBC Došwich Milevsko – FBC Česká Lípa 5:1 (2:0, 1:0, 2:1). Branky: 4. Homolka, 14. Homolka, 39. Petr Dvořák, 50. Novotný, 56. Petr Dvořák – 55. Trepeš.

FBC Došwich Milevsko – FBC Liberec 4:6 (2:0, 1:2, 1:4). Branky: 13. Tomaško, 18. Adam Dvořák, 39. Tomaško, 45. Heřmánek – 29. Sázavský, 40. Cejnar, 41. Blažek, 47. Horník, 54. Dolejš, 60. Václavík.