ne., 19. únor 2023 19:09

Souboj prvních dvou týmů Tipsport extraligy vyhrály Vítkovice

Zápas mezi HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice Ridera Zápas mezi HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice Ridera Zdroj: Aleš Weniger
V pátek 17.2. se odehrál zápas 47. kola Tipsport extraligy mezi domácími Pardubicemi a Vítkovicemi. Vítkovice dovedly utkání k vítěznému konci a porazily Dynamo Pardubice 4:1. Nyní ztrácí na první Dynamo dvanáct bodů a do konce základní části zbývá pět kol.

Zápas měl hned od začátku rychlé tempo. Během deváté minuty šly nejdříve Pardubice do oslabení 5 proti 4 a po zhlednutí videa byl navíc vyloučen pardubický útočník Tomáš Zohorna na 2+2 minuty za hraní vysokou holí do obličeje protihráče. V čase 9:14 Vítkovice využily přesilovou hru 5 na 3, když po nahrávce Dominika Lakatoše střelou z mezikruží prostřelil pardubického brankáře Romana Willa americký střelec Peter Müller. V utkání postupně přibývalo tvrdších osobních soubojů, které rozhodčí netrestali. Pardubice se snažily tlačit do útočného pásma, ale chyběla jim střelba.

V druhé třetině se za Vítkovice v čase 8:19 prosadil Petr Fridrich po krásné akci Lakatoše, který připravil Fridrichovi gól na zlatém podnose a Vítkovice se dostaly do vedení 2:0. V jedenácté minutě po vyloučení Fridricha došlo na souboj Rostislava Deje a Lukáše Sedláka. Oba šli na trestnou lavici na 2 minuty. Pardubice tak hrály přesilovku 4 na 3 a v čase 11:57 se napřáhl od modré čáry Peter Čerešňák po nahrávce Lukáše Radila a snížil na 1:2. Tento gól pardubické hráče nakopl a Pardubice začaly mít převahu, ale ztroskotávaly na brankáři Lukáši Klimešovi. V průběhu třetiny došlo k zastavení hry, kdy vyhozený kotouč zasáhl diváka. Naštěstí díky rychlému ošetření zdravotníků fanoušek mohl i nadále sledovat další vývoj zápasu. Po tomto okamžiku se začalo utkání znovu přitvrzovat a docházelo k mnoha strkanicím před brankáři. Oba maskovaní muži předváděli pěkné zákroky a drželi svá mužstva ve hře.

Ve třetí třetině se Pardubice hnaly za vyrovnáním, ale brankář Klimeš byl proti. Vítkovice získaly v útočném pásmu puk a v čase 10:31 zvýšily náskok na 3:1 díky brance Petra Chlána po nahrávce Patrika Kocha. Pardubice se nevzdávaly a snažily se stále útočit, ale chyběla jim efektivita. V čase 13:59 z rychlého brejku 2 na 1 Matěj Prčík vystřelil a i přes velkou snahu brankáře Willa, který se snažil bleskově přesunout, se puk odrazil od jeho betonu na hokejku Rastislava Deje. A tak šly Vítkovice  do vedení na 4:1. Tato branka pardubické hráče dorazila a zbytek utkání se už dohrál v poklidném tempu.

Na tento zápas dorazilo do Enteria arény 10 027 fanoušků a ti hnali svou podporou hráče kupředu. Atmosféra na stadionu byla ohromující, což k takovému zápasu, kdy hrají první dva týmy tabulky patří. Na střely na branku vyhrály Pardubice v poměru 29:22. Hráči zápasu se stali na straně Vítkovic brankář Klimeš a na pardubické straně obránce Čerešňák.