MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Rashford potvrdil formu a United stíhají vedoucí duo. Souček s Coufalem West Ham nespasili

Marcusovi Rashfordovi to v letošní sezoně pálí jako nikdy. Dalšími dvěma góly nasměroval anglický střelec Manchester United k výhře 3:0 nad Leicesterem. United tak ztrácejí na třetím místě pět bodů na vedoucí Arsenal a tři na městského rivala Manchester City. David De Gea navíc 180. čistým kontem vyrovnal klubový rekord Petera Schmeichela. West Ham s Vladimírem Coufalem i Tomášem Součkem podlehl Tottenhamu 0:2 a je na sestupové pozici.

Marcus Rashford
zdroj: ČTK / AP / Dave Thompson

Španělský brankář United za bezbrankového stavu zmařil hráčům Leicesteru dvě vyložené šance. Skóre pak otevřel ve 25. minutě Rashford. Anglický útočník přidal deset minut po pauze druhou trefu.

V 17 utkáních od konce světového šampionátu v Kataru vstřelil Rashford 16 branek a již nyní dosáhl osobního rekordu v počtu gólů za sezonu – zaznamenal jich už 23. Na konečných 3:0 zvýšil v 61. minutě Fernandes.

Tottenham šel do vedení v 56. minutě, kdy rychlý brejk dotáhl do zdárného konce Emerson Royal. V 72. minutě přidal po čtyřech minutách na hřišti pojišťovací branku Son Hung-min. Korejský reprezentant se v lize trefil poprvé od 4. ledna. "Spurs" se posunuli na čtvrté místo s náskokem jednoho bodu na pátý Newcastle, který odehrál o zápas méně.

Před utkáním útočník Harry Kane převzal trofej pro nejlepšího střelce v historii Tottenhamu, kterou si vysloužil 5. února gólem do sítě Manchesteru City, jímž překonal bilanci Jimmyho Greavese.

Výsledky 24. kola anglické fotbalové ligy

Manchester United - Leicester 3:0 (25. a 58. Rashford, 62. Sancho), Tottenham - West Ham United 2:0 (56. Emerson Royal, 72. Son Hung-min).