Ani 26 bodů Irvinga v poslední čtvrtině Dallasu nestačilo proti Minnesotě

foto Utkání NBA Dallas - Minnesota. Na snímku zleva Kyrie Irving a Mike Conley v Dallasu 13. února 2023.

Dallas - Basketbalisté Dallasu prohráli v NBA doma s Minnesotou 121:124. Nepomohlo jim ani 36 bodů nedávné posily Kyrieho Irvinga, který 26 bodů dal v poslední čtvrtině, což byl nejlepší výkon v závěrečné dvanáctiminutovce jeho kariéry. Denver zvítězil 112:108 nad Miami a vede Západní konferenci už o pět výher.

Los Angeles Lakers bez LeBrona Jamese prohráli 115:127 s Portlandem, který táhl 40 body Damian Lillard. Na 40 bodů dosáhl také Jalen Brunson při výhře New Yorku v derby nad Brooklynem 124:106 a Donovan Mitchell 41 body dovedl Cleveland k výhře 117:109 nad San Antoniem.

Irving poprvé od přestupu z Brooklynu nastoupil na domácí palubovce Dallasu, ale dlouho se hledal. Za poločas dal jen čtyři body, ve třetí čtvrtině jich přidal šest a do poslední části šel Dallas se ztrátou 16 bodů. Pak ale začal Irving řádit a 26 body za čtvrtinu přispěl k tomu, že Dallas měl na konci poslední útok na to, aby srovnal skóre.

Jenže dobře zafungovala obrana Minnesoty, která nenechala Irvinga vystřelit, stejně tak Luku Dončiče, a nakonec sebrala Dallasu míč. "Nedostali jsme se ke střele, jen jsme si mezi sebou přihrávali. Já se snažil připravit střelu pro něj, on pro mě, ale byla skvělá obrana," uznal Dončič, autor 33 bodů. Minnesotu táhl s 32 body Anthony Edwards.

Denver nevstoupil do zápasu dobře a prohrával s Miami už o 11 bodů, ale rychle dokázal skóre otočit zejména díky přesné ruce Nikoly Jokiče. Dvojnásobný nejužitečnější hráč soutěže byl dobře bráněn, ale kdykoli se dostal ke střele, tak ji proměnil. Zápas zakončil s 12 úspěšnými střelami ze 14 pokusů a 27 body, 12 doskoky a 8 asistencemi.

"Nikola je skvělý hráč. Dělá všechny okolo sebe lepšími. Všechno trefovali. Jsou opravdu těžko k poražení a nejsou prvním týmem konference jen tak pro nic za nic," řekl hráč Miami Max Strus.

Lakers s novými posilami ale bez LeBrona Jamese nedokázali ubránit perimetr. Portland rozhodl o své výhře 23 trojkami, přičemž 17 za první půlku je klubový rekord. Z toho osm trojek trefil Lillard. Ten je mezi nejlepšími střelci ligy už na čtvrtém místě s průměrem 31,2 bodu na zápas. Nejlepším střelcem Lakers byla s 22 body nedávná posila Malik Beasley.

Charlotte v přestřelce udolalo Atlantu 144:138. LaMelo Ball k tomu přispěl 30 body a 15 asistencemi. Český reprezentant Vít Krejčí zápas sledoval jen z lavičky Hawks.

Cleveland vyhrál posedmé za sebou. Proti Spurs vedl už v poločase o 18 bodů, když Mitchell v první půli trefil 23 ze svých 41 bodů.

NBA:

Charlotte - Atlanta 144:138, Chicago - Orlando 91:100, Cleveland - San Antonio 117:109, Dallas - Minnesota 121:124, Golden State - Washington 135:126, Indiana - Utah 117:123, Miami - Denver 108:112, New York - Brooklyn 124:106, Oklahoma City - New Orleans 100:103, Philadelphia - Houston 123:104, Portland - LA Lakers 127:115.

1. Denver 58 40 18 69,0
2. Minnesota 60 31 29 51,7