Zlín - Teplice 2:1Zlín získal důležité záchranářské body, poprvé pod Vrbou vyhrál

MinutaMin. Tým Hráč Akce
5. Balaj 1 : 0
17. Fillo (penalta) 2 : 0
60. Vachoušek 2 : 1
Záznam online reportáže

Fotbalisté Zlína zvítězili v sobotním duelu 19. kola Fortuna ligy v záchranářské bitvě nad Teplicemi 2:1. Zlín už v 16. minutě vedl o dvě branky, Severočeši dokázali skóre už jen korigovat.

Filip Balaj ze Zlína se raduje z gólu.

Fotogalerie

Důležitý souboj týmů ze spodní části tabulky začali lépe domácí. V páté minutě centroval po rychlé akcí zleva Bartošák, Janetzký zblízka ve vyložené šanci trefil jen břevno, ale Balaj dorazil míč do sítě. Slovenská zimní posila tak dala první gól v novém působišti.

Zlín sice na chvíli ubral na intenzitě, ale po čtvrthodině znovu udeřil. Po brejku Hrubého trefili během pár vteřin tyče Balaj a znovu Janetzký, jenže Hyčka pak fauloval v šestnáctce Hrubého a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Fillo.

Trenér Teplic Jiří Jarošík.

Oslabené Teplice zareagovaly na nepříznivý stav zvýšenou ofenzivní snahou, z níž ale žádná šance nevznikla. Závěr půle patřil opět Zlínu, ke třetímu gólu měla blízko střela Hrubého, kterou zlikvidoval Grigar.

Teplice po přestávce zatlačily domácí do defenzivy a dočkaly se snížení. V 60. minutě vyrobil na hranici pokutového území hrubku zkušený Procházka a devatenáctiletý Vachoušek měl cestu k prvnímu ligovému gólu otevřenou.

Severočechy kontaktní branka nakopla k další útočné aktivitě, k níž napomáhaly i nepřesnosti zlínských fotbalistů při rozehrávkách. V defenzivě si však teplické ataky uhlídali a došli si pro tři body. Zlín tak vyhrál šestý z posledních sedmi domácích ligových zápasů s Teplicemi. "Skláři" v nejvyšší soutěži venku prohráli popáté za sebou.

19. kolo první fotbalové ligy:
Trinity Zlín - FK Teplice 2:1 (2:0)
Branky: 5. Balaj, 17. Fillo z pen. - 60. Vachoušek, Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Dohnálek - Černý (video). ŽK: Kučera, Mičevič, Hybš (všichni Teplice). Diváci: 1850.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Procházka, Simerský, Bartošák (51. Fantiš) - Hlinka, Hrubý - Fillo (84. Vukadinovič), Janetzký (90.+1 Didiba), Čanturišvili - Balaj (84. Kovinič). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Knapík (72. Chaloupek), Mičevič, Hybš - Hyčka (46. Kodad), Kučera, Trubač, Urbanec (83. Dramé) - Čičovský (46. Vachoušek) - Gning, Sy. Trenér: Jarošík.