• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

PÍSEK - Zimní příprava třetiligových fotbalistů FC Písek pokračuje rychlým tempem. Po pěti zápasech, z nichž Písečtí dva vyhráli a třikrát odešli z domácí umělky poraženi, hostili v sobotu 4. února v šestém přípravném duelu divizního půlmistra Sokol Lom. V mrazivém dopoledni se hrál svižný fotbal, v prvním poločase dokonce pohledný. Do druhé půle trenéři Písku prostřídali, herní projev týmu působil trochu chaoticky, přesto nakonec písečtí borci v předposledním domácím zápase před startem mistrovského jara zvítězili vysoko 7:0. O příštím víkendu v sobotu 11. února hostí Písek druholigového lídra Příbram. Jeho hráči údajně ukončili stávku kvůli nevyplaceným výplatám a k Otavě by tedy měli dorazit. O týden později zajíždí Písečtí na Strahov k utkání s béčkem Sparty. Zimní přípravu završí turnajem v Kamenici nad Lipou.

FC Písek - Sokol Lom 7:0 (3:0)
Branky: Kalousek 5 (1. z PK), Koreš, Štěch
Rozhodčí: Lepič - Smola, Černý. Diváků: 51
Písek: Satrapa – Malý, Němeček, Kašpar, Vokurka – Martin Kynkor, Sajtl – Kalousek, Koreš, Voráček – Bicenc. Střídali: Lukeš, Novák, Pícha, Vonášek, Štěch, Hendrych
Lom: Pecháček – Škarda, Mácha, Grobár, Vysušil – Kubovský, Skopec, Pfeifer, Novák – Musiol, Škrleta. Střídal: Madar

Hosté vlétli do utkání jako vítr a domácí zatlačili k jejich pokutovému území. Ti se však z tlaku brzy vymanili a po pěkné kombinaci a vyšachovaní hostující defenzivy v pokutovém území vstřelil Štěpán Koreš do odkryté branky úvodní gól utkání. Po dvaceti minutách byl ve vápně Lomu faulován Karel Malý, sudí Jiří Lepič nařídil penaltu, tu s velkým přehledem, když gólmana Šimona Pecháčka poslal na druhou stranu, proměnil Marek Kalousek a tím začalo jeho brankové galapředstavení. Ještě před přestávkou Stanislav Vokurka adresoval do vápna hostí přesnou přihrávku Marku Kalouskovi, který svým druhým gólem zvýšil na 3:0.
O přestávce poslali trenéři Písku na hrací plochu několik mladíků a kvalita dobré hry z první půle trochu utrpěla. Další góly však na sebe nenechaly dlouho čekat. Další přesná přihrávka našla Kalouska na hranici velkého vápna, míč si podél obránce posunul na prostředek a přesnou střelou levou nohou k tyči završil hattrick - 4:0. Poté úspěšného střelce napodobil střídající Dominik Štěch, který centr z levé strany usměrnil hlavou těsně k tyči a zadáci hostí se začali dohadovat, kdo za to může. A když v 86. a 88. minutě se ještě dvakrát nikým neobtěžovaný hráč utkání Kalousek trefil z malého vápna, vedoucí tým divize utrpěl těžkou porážku rozdílem nejen jedné, možná dvou tříd.

Ohlasy trenérů obou mužstev najdete ve středečních papírových novinách.