• Májový koncert - Komorní sbor Ostrava

pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

MS v cyklokrosu: Javorové listy ovládly kategorii juniorek, Češka Vanda Dlasková zajela 8. místo

Mezi juniorkami se zapsaly do historie své země Kanaďanky. , Autor: Josef Janda

Mezi juniorkami se zapsaly do historie své země Kanaďanky.     Autor: Josef Janda

HOOGERHEIDE - Sobotní program světového šampionátu v cyklokrosu v nizozemském Hoogerheide odstartoval dopoledne závodem juniorek, v němž nastoupily čtyři Češky. Největší šanci na nejlepší umístění měla papírově Eliška Hanáková, dále se představily Vanda Dlasková, Kateřina Douděrová a Karla Nováková. ČEZ Cyklo Team v tomto závodu své zastoupení neměl. Povedený závod zajela Vanda Dlasková, která obsadila 8. místo se ztrátou 1:23 na vítězku. Druhou nejlepší Češkou byla Eliška Hanáková na 13. místě. Hned dvě místa obsadily na stupních vítězů reprezentantky Kanady. Z historického zlata se radovala Isabella Holmgren, stříbro získalo její dvojče Ava, bronz putuje do Francie.

Juniorky (47 startujících): 1. Isabella Holmgren 42:13, 2. Ava Holmgren (obě Kanada) +0:20, 3. Célia Gery (Francie) +0:47, ... 8. Vanda Dlasková +1:23, 13. Eliška Hanáková +2:41, 24. Kateřina Douděrová +3:37, 27. Karla Nováková +3:59.

Do závodu vstoupila nejlépe Dlasková, která se po prvním kole držela v nejlepší desítce. V průběhu zápolení na pět kol se propracovala ještě o dvě příčky výše a z 8. místa měla velkou radost. „Mým cílem bylo skončit v top ten, takže jsem hodně spokojená. Před závodem začalo pršet, proto jsem přezula na hrubé gumy. Tahle změna se ukázala jako dobrá volba. Na bahně mi kolo tolik neklouzalo a moc mi tenhle krok pomohl, abych se hned od startu mohla posunout kupředu," zhodnotila své vystoupení Vanda Dlasková, kterou pochválil v cíli jak reprezentační trenér Petr Klouček, tak její otec Petr Dlask.