• Vernisáž výstavy kuriozit k 120. výročí založení muzea

středa 1.5 16:00 - Muzeum, Vodňany

• Výstava historických hraček

středa 1.5 9:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně

Jakub Matušík oslavil vítězstvím nad Příbramí dvojité jubileum. Za Tábor odehrál 500. zápas a připsal 700. bod

Útočník Tábora Jakub Matušík slaví s fanoušky vítězství nad Příbramí. Ve středu odehrál 500. zápas v dresu Tábora a připsal si v něm 700. kanadský bod. , Autor: Josef Janda

Útočník Tábora Jakub Matušík slaví s fanoušky vítězství nad Příbramí. Ve středu odehrál 500. zápas v dresu Tábora a připsal si v něm 700. kanadský bod.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Středeční zápas druholigových hokejistů Tábora proti Příbrami byl velmi speciální pro klubovou ikonu Jakuba Matušíka. Útočník Tábora nastoupil totiž ke svému zápasu číslo 500 v barvách Tábora a než se nadál, připsal do svých historických statistik další významný milník. Osobně otevřel skóre už po 13 sekundách, čímž si zajistil kanadský bod číslo 700 v modro-bílých barvách. Matušík se zapsal do statistik i ve druhé třetině, kdy nahrál na gól Krejčímu a dvojnásobný jubilant přidal ve třetí třetině ještě jednu branku. Když Příbramští odvolali za stavu 4:1 gólmana a do konce periody zbývaly více než čtyři minuty, měl Jakub Matušík šanci i na hattrick. Na ten nakonec nedosáhl, když prázdnou klec trefil Dávid Kohút.

Táborští zvítězili nad Příbramí i přes řadu absencí a po dvou nevyužitých dvojnásobných přesilovkách 5:1. Příbrami nepomohly k lepšímu výsledku ani rvačky v závěru. Chválu si od trenéra Aleše Krátošky vyslechl i mladý obránce Marek Čančura, který doplnil oslabenou sestavu. K příštímu zápasu vyrazí Táborští v soboru 4. února do Vrchlabí už z pozice druhého celku tabulky, jelikož Ústí nad Labem na úspěch kohoutů bodově nezareagovalo.

HC Tábor – HC Příbram 5:1 (1:1, 2:0, 2:0), branky a nahrávky: 1. Matušík (Prášek, Hajič), 26. Krejčí (Matušík, Seidl), 39. Milfait (Hajič, Kohút), 49. Matušík (Plášil), 58. Kohút (Duchan) – 10. Kafka (Hasman, Eret), rozhodčí Barek – Jiruška, Figer, vyloučení 8:8, navíc Duchan (Tábor) a Malý (Příbram) 5+OK, využití 1:1, v oslabení 1:0, 1 287 diváků.

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Plášil, Hajič, Krejčí, Hubata, Černý, Čančura – Seidl, Matušík, Prášek – Endál, Milfait, Severa – Šulek, Kohút, Bahenský – Duchan, Zíb, Duda.

HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Malý, Saňa, Jelínek, Zdeněk, Havlín, Zedek, Vinš, Patzelt – Kafka, Eret, Bednařík, Hasman, Josefus, Pinkas, Bečvář, Brzák.

V příštím Týdeníku Táborsko si přečtete k duelu Tábora s Příbramí další podrobnosti.

Trenér Tábora Aleš Krátoška se ohlédne za utkáním a okomentuje Matušíkovo vystoupení.

Útočník Tábora Jakub Matušík promluví jak o svých dosažených historických metách, o kterých před zápasem ani nevěděl, tak o dvou nevyužitých přesilovkách pět na tři.