Hradec Králové přetlačil poslední Kladno a bodoval naplno potřetí za sebou

foto Utkání 43. kola hokejové extraligy: Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno, 29. ledna 2023, Hradec Králové. Zleva brankář Hradce Králové Henri Kiviaho, Miroslav Indrák z Kladna a Mislav Rosandič z Hradce Králové.

Hradec Králové - Hokejisté Hradce Králové porazili v utkání 43. extraligového kola Kladno 4:2. Východočeši tak bodovali naplno potřetí za sebou a nadále posilují naději na umístění v elitní čtveřici soutěže. V 52. minutě rozhodl za stavu 2:2 útočník Lukáš Cingeľ. Jednu ze tří asistencí v duelu si u jeho gólu připsal francouzský útočník Jordann Perret. Rytíři jsou nadále poslední a na třinácté České Budějovice i dvanáctý Litvínov ztrácí už sedm bodů.

Hosté se - podobně jako řada dalších týmů - jen těžko srovnávali s hradeckou rychlostí, domácí zprvu produkovali brankové šance v téměř dvouminutovém intervalu. V koncovce se ale trápili. Jágrův faul na Chalupu nepotrestal z trestného střílení Jergl, Perret v úniku přetáhl kličku, tyčka zazvonila po zakončení nové posily Ethana Wereka. Kanadský útočník dostal prostor v druhé formaci vedle Lalancettea a Radovana Pavlíka.

Mountfield šel celkem zaslouženě do vedení až ve 14. minutě zásluhou Kevina Klímy, který přebruslil Ticháčka a z dorážky dopravil puk bruslí do branky. Kontrola u videa neprokázala úmyslné kopnutí.

Kladno svůj výkon stupňovalo a i když ve druhé třetině vystřelilo jen šestkrát, šlo o zakončení z nebezpečných pozic. Indrák ještě únik neproměnil, ale ve 39. minutě už vyrovnal Procházka, jenž projel zkoprnělou královéhradeckou sestavou a dorazil svůj vlastní pokus.

Do minulé patnáctigólové přestřelky na hradeckém ledě měl dnešní vzájemný zápas daleko, třetí část ale přece jen nabídla víc brankových radostí. Po minutě vystihl Klepišovu chybu Radovan Pavlík a sám před Bowem zamířil mezi betony, hosté zanedlouho opět vyrovnali z přesilovky zásluhou Kubíka.

Na využitou početní výhodu z hole Cingeľa už ale odpověď nenašli. Bláhovu teč vytáhl zákrokem večera Kiviaho, jenž neinkasoval ani v zesílené power play hostů. Vítězství favorizovaného týmu Hradce snadno potvrdil po třetí Perretově asistenci Jergl.

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Svoboda (Hradec Králové): "Do utkání jsme dobře vstoupili, bohužel jsme ale nedali víc než jeden gól. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách. Byli jsme trochu ustrašení, nešly nám nohy a nebylo to ono. Výkon, na který jsme zvyklí, jsme začali předvádět až za stavu 2:2. Zvýšili jsme tlak, z toho se nám podařilo dát góly. Za tři body jsme strašně moc rádi. Musím pochválit i Henriho Kiviaha, který nás držel celý zápas."

Pavel Skrbek (Kladno): "Měli jsme špatný vstup do utkání, ztráceli jsme spoustu puků, z toho pramenily šance soupeře. Díky vynikajícímu výkonu našeho brankáře jsme zůstali ve hře. Ve druhé třetině jsme se hodně zlepšili a vyrovnali hru i skóre. V kabině jsme si řekli, že rozhodne jedna chyba. Bohužel jsme soupeři hned v první minutě třetí třetiny nahráli na gól a došel si pro vítězství."

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Kevin Klíma (Perret, Jergl), 42. R. Pavlík, 52. Cingeľ (Perret), 59. Jergl (Perret) - 39. M. Procházka (Klepiš, Zikmund), 46. Kubík (Plekanec, Dotchin). Rozhodčí: Úlehla, Stano - Synek (oba SR), J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 5735.

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, Marcel - Lev, Cingeľ, Eberle - Werek, Lalancette, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - M. Novák, Štohanzl, Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Kladno: Bow - Dotchin, Ticháček, Cibulskis, Sotnieks, Babka, Slováček, Veber - Jágr, Plekanec, Kubík - Indrák, Klepiš, Brodecki - Zikmund, Filip, M. Procházka - O. Bláha, Pytlík, Melka. Trenér: O. Vejvoda ml.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 14.05.2024 ČTK