• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PÍSEK – Hokejistům Písku se v nadstavbě daří výborně. Vyhráli všechny zápasy a boj o předkolo play off vypadá velmi dobře. V sobotu 28. ledna ale pro celek trenéra Tomáše Matušíka přišla těžká zkouška. U Otavy přivítal Benátky nad Jizerou, které žlutomodrým s tříbodovou ztrátou dýchaly na záda. Klíčový duel přinesl vyrovnanou bitvu, kterou Králové strhli ve třetí třetině. Hosté po první dvacetiminutovce vedli, ale Písek po přestávce srovnal a v závěrečné části se začínalo nanovo. Domácí hokejisté šli poprvé v utkání do vedení ve 48. minutě, kdy se prosadil obránce Vladimír Hanus. Až do závěrečné sirény se žlutomodří úspěšně bránili a nakonec pečetil výhru gólem do prázdné branky kapitán Lukáš Volf.

IHC Králové Písek – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Koupal (Pouzar, Radoš), 48. Hanus (Matiášek, Březina), 60. Volf (Matiášek, Březina) – 12. Šafránek (Jankovský, Tondr)
Rozhodčí: Šmika – Hradil, Hlinka. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 390
Písek: D. Novák – Pavlát, Radoš, F. Novák, Cícha, Hanus, Turek – Hollar, Koupal, Pouzar, Březina, Volf, Brož, Matiášek, Cháb, Chocholoušek, Hrakholski, Macháček, Andrle
Benátky nad Jizerou: Hofman – Antoš, M. Tondr, Klodner, Mrkvička, Mašek, Čížek, Rajgl – Bříška, Jankovský, L. Tondr, Dvořák, Hašlar, Šafránek, Havlas, Šíma