Snowboardistka Maděrová byla v Kanadě osmá v paralelním obřím slalomu SP

foto Ilustrační foto - Česká snowboardistka Zuzana Maděrová.

Blue Mountain (Kanada) - Česká snowboardistka Zuzana Maděrová obsadila v paralelním obřím slalomu v Blue Mountain osmé místo. Devatenáctiletá závodnice se v Kanadě probojovala do elitní desítky ve Světovém poháru potřetí v sezoně, jejím kariérním maximem je sedmé místo z minulého víkendu v Bansku.

Maděrová proklouzla do závodu z kvalifikace jako poslední šestnáctá, v osmifinále ale nezaváhala a vyřadila vítězku kvalifikačních jízd Japonku Cubaki Mikiovou. Ve čtvrtfinále už byla nad její síly pozdější finalistka Lucia Dalmassová z Itálie.

Vedle sedmého místa ze sobotního závodu v Bulharsku má Maděrová na kontě ještě desátou příčku z prosincové zastávky SP v Cortině d'Ampezzo. V průběžném hodnocení seriálu se posunula na 18. pozici.

Závod vyhrála Ladina Jennyová ze Švýcarska, mužům kraloval Rakušan Benjamin Karl.

SP ve snowboardingu - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Karl (Rak.), 2. I Sang-ho (Korea), 3. Kwiatkowski (Pol.).

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 8 z 13 závodů): 1. Bormolini (It.) 392, 2. Prommegger 382, 3. Payer (oba Rak.) 353.

Ženy: 1. Jennyová (Švýc.), 2. Dalmassová (It.), 3. Schöffmannová (Rak.), ...8. Maděrová (ČR).

Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 8 z 13 závodů): 1. Zoggová (Švýc.) 453, 2. Ulbingová (Rak.) 431, 3. Hofmeisterová (Něm.) 372, ...18. Maděrová 141, 38. Šonková (ČR) 10.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 30.04.2024 ČTK